2009թ. Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության ավարտից հետո «Բանանց» ֆուտբոլային ակումբում որոշ փոփոխություններ կատարվեցին: Ինչպես հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը, առաջնությանը «Բանանցի» ելույթների արդյունքները (4-րդ տեղ) ակումբի ղեկավարությունը գնահատեց որպես անբավարար, որից հետո մարզիչների շտաբը Արմեն Գյուլբուդաղյանցի գլխավորությամբ հրաժարական տվեց: Սակայն մարզիչ Գյուլբուդաղյանցն ու իր օգնական Արա Նիգոյանը չլքեցին ակումբը: Երկուսն էլ այժմ զբաղվելու են երիտասարդ ֆուտբոլիստների դաստիարակությամբ: Արմեն Գյուլբուդաղյանցը նշանակվել է ակումբի տեխնիկական տնօրեն եւ վերահսկելու է մանկապատանեկան թիմերի մարզական գործընթացը: Իսկ Արա Նիգոյանը կշարունակի իր կարիերան պատանեկան թիմերում:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում «Բանանցի» մամլո քարտուղար Խաչիկ Չախոյանը հաղորդեց, որ առայժմ հայտնի չէ, թե ով կգլխավորի ակումբը:

8 Декабрь 2009 - 13:18 AMT
После завершения чемпионата Армении по футболу 2009 года в футбольном клубе “Бананц” произошли некоторые изменения. Как сообщает официальный сайт клуба, результаты выступления “Бананца” в чемпионате (4 место) руководство клуба оценило как неудовлетворительные, после этого тренерский штаб во главе с Арменом Гюлбудагянцем подал в отставку. Однако главный тренер Гюльбудагянц и его ассистент Ара Нигоян не покинули клуб. Оба теперь будут заниматься воспитанием молодых футболистов. Армен Гюльбудагянц назначен техническим директором клуба и будет курировать тренировочный процесс детско-юношеских команд. А Ара Нигоян продолжит свою карьеру в юношеских командах.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс- секретарь ”Бананца” Хачик Чахоян сообщил, что пока не известно, кто возглавит клуб.