2009թ. Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության ավարտից հետո «Բանանց» ֆուտբոլային ակումբում որոշ փոփոխություններ կատարվեցին: Ինչպես հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը, առաջնությանը «Բանանցի» ելույթների արդյունքները (4-րդ տեղ) ակումբի ղեկավարությունը գնահատեց որպես անբավարար, որից հետո մարզիչների շտաբը Արմեն Գյուլբուդաղյանցի գլխավորությամբ հրաժարական տվեց: Սակայն մարզիչ Գյուլբուդաղյանցն ու իր օգնական Արա Նիգոյանը չլքեցին ակումբը: Երկուսն էլ այժմ զբաղվելու են երիտասարդ ֆուտբոլիստների դաստիարակությամբ: Արմեն Գյուլբուդաղյանցը նշանակվել է ակումբի տեխնիկական տնօրեն եւ վերահսկելու է մանկապատանեկան թիմերի մարզական գործընթացը: Իսկ Արա Նիգոյանը կշարունակի իր կարիերան պատանեկան թիմերում:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում «Բանանցի» մամլո քարտուղար Խաչիկ Չախոյանը հաղորդեց, որ առայժմ հայտնի չէ, թե ով կգլխավորի ակումբը:

After the Armenian Football Championships 2009, Banants club management characterized the Banants’ performance (4 place) as inadequate, and coaching staff headed by Armen Gyulbudaghyants resigned.
However, head coach and his assistant Ara Nigoyan have not left the club. Armen Gyulbudaghyants was appointed as technical director of the club and will supervise the training process for children and youth teams. Ara Nigoyan will continue his career in the youth teams.
In an interview with PanARMENIAN.Net Banants’ spokesman Khachik Chakhoyan said not it is not yet known who will head the FC.