«Արդեն պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նորվեգական ELMO-Film ընկերության հետ «Գաբրիելն ու Մարին» ֆիլմի վրա համատեղ աշխատելու վերաբերյալ, մենք բանակցում ենք նաեւ եւս մեկ նիդերլանդական եւ մեկ ռուսական ընկերության հետ»,-դեկտեմբերի 8-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Parallels film production» ընկերության հիմնադիր, ռեժիսոր եւ «Խճճված զուգահեռներ» ֆիլմի պրոդյուսեր Հովհաննես Գալստյանը:
Նրա նոր «Գաբրիելն ու Մարին» ֆիլմում, դեռեւս կարդացած չլինելով սցենարը, եւ հանձնելով «Խճճված զուգահեռներ» ֆիլմում կանացի լավագույն դերակատարման համար մրցանակը «Արեւելք-Արեւմուտք, դասականն ու ավանգարդը» միջազգային կինոփառատոնում, համաձայնվեց նկարահանվել հայտնի ռուս դերասանուհի Վիկտորիա Տոլստոգանովան:
Ինչպես ասել է Հ.Գալստյանը, նկրահանումները կսկսվեն 2011 թվականին, իսկ ֆիլմը էկրան դուրս կգա 2012թ.:
«Ֆիլմի բյուջեի գրեթե 70 տոկոսը հավաքվել է արտերկրի համաարտադրողների եւ կինոֆոնդերի դրամաշնորհների միջոցով, իսկ ֆինանսավորման 30 տոկոսը ստանձնում է հայկական կողմը»,-ասել է Հ.Գալստյանը, որը գերադասեց չհրապարակել ֆիլմի ընդհանուր բյուջեն:

Agreement was reached with Norwegian ELMO-Film to collaborate in creation of “Gabrielle and Marie” film. Negotiations to involve Netherlandian and Russian companies are also scheduled, Parallels Film Production founder, “Bonded Parallels” film director and producer Hovhannes Galstyan informed.
Well known Russian actress Victoria Tolstoganova agreed to star in the new movie, while awarding Orenburg festival prize to the best actress in a leading role for “Bonded Parallels”.
According to Hovhannes Galsyan, “Gabrielle and Marie” is expected to be released in 2012.
About 70% of film budget is contributed by foreign co producers and film funds. 30% is funded by the Armenian part, Hovhannes Galstyan emphasized, preferring not to expand on the total film budget.