Դեկտեմբերի 11-ին ժամը 14:00-ին Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի շենքում, տեղի կունենա Հայ օլիմպիական չեմպիոններ Հրանտ Շահինյանին, Իգոր Նովիկովին, Ալբերտ Ազարյանին նվիրված 3 նամականիշով գեղաթերթիկի եւ Սասունցի Դավթի արձանի տեղադրման 50-ամյակին նվիրված մեկ նամականիշով գեղաթերթիկի մարման պաշտոնական արարողությունը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են «Հայփոստի» մամլո ծառայությունում:
Արարողությանը ներկա կլինեն ՀայաստանիԱզգայինՕլիմպիական ԿոմիտեինախագահԳագիկԾառուկյանը, ՀՀ Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Արմեն Գրիգորյանը, ՀՀ Տրասպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը, «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ընկերության տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, Հայփոստ ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Արման Խաչատուրյանը, ինչպես նաեւ Հայ Օլիմպիական չեմպիոններ:

11 декабря в Национальном Олимпийском комитете Армении состоится презентация 4 марок, которые посвящены олимпийским чемпионам Гранту Шагиняну (гимнастика, Олимпийский чемпион в упражнении на кольцах), Альберту Азаряну (спортивная гимнастика, трехкратный Олимпийский чемпион) и Игорю Новикову (пятиборье, двукратный Олимпийский чемпион), также 50-летию открытия памятника Даивду Сасунскому в Ереване. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе ЗАО “Айпост”.
На презентации будут присутствовать президент Национального Олимпийского комитета Армении Гагик Царукян, министр Армении спорта и по вопросам молодежи Армен Григорян, министр транспорта и связи Гурген Саркисян, президент компании ”Айпост Траст Менеджмент” Хуан Пабло Гечиджян, а также высокопоставленные чиновники и олимпийские чемпионы Армении.