Հայկական բասկետբոլի «Հատիս» ակումբը Եվրոպայի գավաթի մրցաշարի ընտրական փուլի F խմբում դեկտեմբերի 10-ին խաղացել է «Չեւակատայի» հետ նրա դաշտում եւ պարտվել է 91:82 հաշվով: Ինչպես հաղորդում է «Հատիսի» պաշտոնական կայքէջը, խաղի արդյունքի վրա ազդել է նաեւ կողմնակալ մրցավարությունը: «Հանդիպումը «Հատիսի» հետ վերջին հույսն էր «Չեւակատայի» համար: Ռուսական ակումբը պետք է հաղթեր 4 միավորի տարբերությամբ, քանի որ Երեւանում նա տանուլ տվեց 103:99 հաշվով, եւ հավասար միավորների դեպքում առավելություն կստանար «Հատիսը»,-հաղորդում է hatis.am-ը:
Գիա Ղազանչյանի սաներից ամենաարդյունավետը Մաուրիտա Ռեյդն էր (Ջամայկա), նրա հաշվին 22 միավոր է: Ռեյդը 7 միավորով գերազանցեց Անաստասիա Պիմենովային («Չեւակատա»):
F խմբի երկրորդ փուլում հունական «Ատինայկոսը» հաղթեց թուրքական «Բեշիկթաշին» 81:60 հաշվով եւ առաջեւում է 9 միավորով: «Բեշիկթաշը» 2-րդ տեղում է 8 միավորով, պարտութունից հետո «Հատիսը» շարունակում է մնալ 3-րդ տեղում 7 միավորով: «Չեւակատան» 6 միավոր ունի:

11 Декабрь 2009 - 07:44 AMT
Армянский баскетбольный клуб “Атис” в группе F в рамках группового этапа Кубка Европы 10 декабря в гостях сыграл с “Чевакатой” (Россия) и проиграл со счетом 91:82.
Как сообщает официальный сайт “Атиса”, на счет игры повлияло, помимо прочего, необъективное судейство. «Встреча с «Атисом» была последней надеждой для «Чевакаты». Российский клуб должен был победить с разницей в 4 очка, поскольку в Ереване он проиграл со счетом 103:99, и в случае равных очков преимущество получил бы «Атис», – сообщает hatis.am.
Из подопечных Гии Казанчян самой результативной была игра Мауриты Рейд (Ямайка), на ее счету 22 очков. Рейд на 7 очков опередила Анастасия Пименова («Чеваката»).
Во второй игре в группе F греческий «Атинайкос» обыграл турецкий «Бешикташ» со счетом 81:60 и лидирует с 9 очками. «Бешикташ» на 2 месте (8 очков), после поражения «Атис» продолжает занимать 3 место с 7 очками. У «Чевакаты» 6 очков.