«ԱՊՀ եւ Բալթիայի երկրնեի Համագործակցության չեմպիոնների գավաթի» 18-րդ միջազգային մրցաշարը կանցնի Մոսկվայում հունվարի 15-25-ը:
«Ընդունվել է «Ռուսատանի ֆուտբոլի միություն» հասարակական կազմակերպության առաջարկը 2010թ. հունվարի 15-25-ը կայանալիք մրցաշարը «Օլիմպիական» մարզահամալիրի եւ «Դինամո-Մոսկվա» ֆուտբոլի ակումբի մարզդաշտում անցկացնելու վերաբերյալ»,-հաղորդել է ՌԻԱ-Նովոստի գործակալությանը աղբյուրը Մոսկվայի քաղաքապետարանում:
Հայաստանը մրցաշարում կներկայացնի 2009 թվականի չեմպիոն «Փյունիկը»: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել է «Փյունիկի» մարզիչ Վարդան Մինասյանը, թիմը կսկսվի նախապատրաստվել մրցաշարին դեկտեմբերի 23-ին:

18-й Международный турнир по футболу “Кубок чемпионов Содружества стран СНГ и Балтии 2010 года” пройдет в Москве с 15 по 25 января.
“Было принято предложение общероссийской общественной организации “Российский футбольный союз” о проведении соревнований с 15 по 25 января 2010 года на территории спорткомплекса “Олимпийский” и стадиона футбольного клуба “Динамо-Москва”, – сообщил РИА-Новости источник в московской мэрии.
Армению в этом турнире представит чемпион 2009 года команда ”Пюник”. Как сказал корреспонденту PanARMENIAN.Net главный тренер ”Пюника” Вартан Минасян, команда начнет готовиться к турниру с 23 декабря.