Դեկտեմբերի 13-ին աշխարհի չեմպիոնի տիտողսի պարտադիր հավակնորդ մեքսիկացի Թոմաս Ռոհասին երկրորդ իսկ ռաունդում նոկաուտով հաղթած` թեթեւագույն քաշային կարգում (մինչեւ 52,16կգ) WBC եւ WBA վարկածներով չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը (Հայաստան) ցանկանում է ռեվանշ վերցնել Նոնիտո Դոնեյրից (Ֆիլիպիններ) եւ Ջոզեֆ Ագբեկոյից (Գանա): Այս երկու բռնցքամարտիկները հաղթել են Դարչինյանին, թեեւ մինչ այդ չեն համարվել ֆավորիտներ:
«Ես ցանկանում եմ կրկին հանդիպել նրա հետ,-մեջբերում է Դարչինյանին Fughtnews.com-ը,-ամեն գիշեր քնելուց ես մտածում եմ այն մասին, թե ինչպես եմ կռվելու այդ տղաների հետ: Դա իմ երազանքն է»:
Վիկ Դարչինյանի փրոմոութեր Հարի Շոուն հաստատել է, որ աշխատում է Նոնիտո Դոնեյրի հետ նոր մենամարտ կազմակերպելու ուղղությամբ:
Իր հերթին առաջին թեթեւագույն քաշային կարգում WBA վարկածով աշխարհի ժամանակավոր չեմպիոն Նոնիոտ Դոնեյրն ասել է, որ Ռոհաս-Դարչինյան մենամարտում նա երկրպագում էր հայ բռնցքամարտիկին, քանի որ ցանկանում է կրկին հանդիպել նրա հետ:
«Նա միտշ մարտի է հրավիրում ինձ: Եվ դրանում ոչ մի նոր բան չկա: Նա միշտ այդպիսին կլինի: Եթե հաջողվի անցկացնել այդ մենամարտը, լավ կլինի: Ես պատրաստ եմ մարտին եւ իրոք ուրախ կլինեմ, եթե այն կայանա: Ես հուսով եմ, որ Դարչինյանն այնքան քաջություն կունենա, որ կրկին ինձ հետ ռինգ դուրս գա»,-ասել է Դոնեյրը:

13 декабря после победы нокаутом во втором раунде над обязательным претендентом на титул чемпиона мира мексиканцем Томасом Рохасом, чемпион WBC и WBA во втором наилегчайшем весе (до 52,16 кг) Вик Дарчинян (Армения) хочет взять реванш над Нонито Донейром (Филиппины) и Джозефом Агбеко (Гана). Оба эти боксера одержали победы над Дарчиняном, хотя до боя с ним не считались фаворитами.
«Я хочу встретиться с ними снова, – приводит слова Дарчиняна Fightnews.com, – каждую ночь я сплю и во сне думаю о том, когда я буду драться с этими ребятами. Это моя мечта».
Промоутер Вика Дарчиняна Гари Шоу подтвердил, что работает над организацией повторного боя с Нонито Донейром.
В свою очередь временный чемпион мира по версии WBA в первом легчайшем весе Нонито Донейр сказал, что он в борьбе Рохас-Дарчинян болел за армянского боксера, поскольку хочет встретиться с ним снова.
“Он всегда вызывает меня. И в этом нет ничего нового. Он всегда будет таким. Если удастся провести этот бой, то это будет хорошо. Я готов к этому бою и действительно буду рад, если он состоится. Я надеюсь, что у Дарчиняна хватит мужества, чтобы снова выйти со мной в ринг”, – заявил Донейр.