Ինչպես հաղորդում է «Բանանց» ֆուտբոլային ակումբի պաշտոնական կայք էջը, 2010 թ-ն ակումբը կմարզի նոր գլխավոր մարզիչը: Այս անգամ դա կլինի մակեդոնացի մասնագետ Ստեվիցա Կուզմանովսկին:
Դեկտեմբերի 15-ն ակումբի նախագահ Սարգիս Իսրայելյանը եւ Ստեվիցա Կուզմանովսկին պայմանագիր են ստորագրել, համաձայն որի մակեդոնացի մարզիչը կմարզի թիմը երկու տարվա ընթացքում: Մակեդոնացի մարզիչին կօգնի Աշոտ Բարսեղյանը:
47-ամյա Կուզմանովսկին հանդես էր գալիս «Տետեկաս» (Տեըեվո), «Պարտիզան» (Բելգրադ), ՕՖԿ (Բելգրադ), «Ռադ» (Բելգրադ), «Քոջաելիսպոր» (Թուրքիա), «Գալաթասարայ» (Թուրքիա) թիմերի կողմից:
Մարզիչի կարիերան նա սկսել է «Ստրեմ-Ստրեմսկա» (Միտրովիցա) թիմում: Աշխատել է ՕՖԿ-ի (Բելգրադ) գլխավոր մարզիչի օգնական, 2005 թ-ն գլխավորել է «Բլասիցա» բուլղարական թիմը: 2007-2009 թթ. Կուզմանովսկին ղեկավարել է «Սլավիա» (Սոֆիա) ֆուտբոլային ակումբը: 2009 թ-ց «Մոնթանա» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչն էր:

Under a two-year contract signed on December 15 between Banants football club President Sargis Israyelyan and Macedonian coach Stevica Kuzmanovski, the Macedonian specialist will train Armenia’s team in 2010, the football club’s press service reported. Ashot Barseghyan will assist the new coach. Radoe Smilyanich of Serbia has been appointed as physical training coach. Goal keepers will be trained by Bulgaria’s Nikolay Damaev. Kuzmansky will re-assume his duties starting from January 11. Before that, Banants will conduct trainings under the supervision of Ashot Barseghyan.
The club’s former coach Armen Gyulbudaghyants has been appointed as technical director. Kuzmanovsky, 47, formerly played for Teteks (Tetovo). Partisan (Belgrade), OFK (Belgrade), Rad (Belgrade), Kodjaelispor (Turkey) and Galatasaray (Turkey) teams.