Հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը չորրորդ տարին անընդմեջ ճանաչվում է Գերմանիայի լավագույն բռնցքամարտիկը: Արթուրը BoxSportMagazine ամսագրի ընթերցողների հարցման արդյունքում ստացել է ձայների մեծամասնությունը` առաջ անցնելով Կլիչկո եղբայրներից:
«Ես շատ երախտապարտ եմ իմ երկրպագուներին վստահության եւ աջակցության համար: Հաղթել նման մրցույթում մեծ պատիվ է ինձ համար: Ես ցանկանում են նաեւ շնորհակալություն հայտնել իմ մարզիչ Ուլի Վագներն եւ Sauerland իմ թիմի յուրաքանչյուր անդամին, որոնք օգնեցին ինձ դառնալ այն, ինչ ես կամ»,-ասել է Աբրահամը:
Աբրահամի մարզիչ Ուլի Վագները եւս նշելու առիթ ունի: Նա յոթերորդ անգամ անընդմեջ դառնում է տարվա մարզիչ: Հիշեցնենք, որ նրա սաների թվում է նաեւ Մարկո Հուկը:
«Մենք մեծ թիմ ենք: 2009 թվականը նշանակալի էր մեզ համար, եւ մենք հուսով ենք, որ 2010-ը ավելի լավը կլինի: Ես անհամբեր սպասում եմ, թե երբ եմ Ամերիկա վերադառնալու»,-ասել է Արթուրը:
Աբրահամը 31 հաղթանակ է տարել, որից 25-ում` նոկաուտով: Այս տարի Աբրահամը 3 հաղթնակ տարավ Լաույան Սիմոնի, Մագիր Օրալի (տեխնիկական նոկաուտ 10-րդ ռաունդում) եւ Siper Six World Boxing Classic մրցաշարում նոկաուտի ենթարկեց Ջերմեն Թեյլորին:

16 Декабрь 2009 - 08:57 AMT
Армянский боксер Артур Абрахам четвертый год подряд признается лучшим боксером в Германии. Артур получил большинство голосов в опросе среди читателей журнала BoxSport Magazine, опередив братьев Кличко.
“Я очень благодарен своим болельщикам за их доверие и поддержку. Победить в этом конкурсе – большая честь и очень много значит для меня. Я также хочу поблагодарить своего тренера Ули Вагнера и каждого члена моей команды Sauerland, которые помогли мне стать тем, кем я являюсь сейчас”,- заявил Абрахам.
У тренера Абрахама Ули Вагнера также есть повод для праздника. Он в седьмой раз подряд становится тренером года. Напомним, что среди его подопечных находится Марко Хук.
«Мы большая команда. 2009 был выдающимся годом, и мы надеемся, что 2010 станет еще лучшим. Я с нетерпением ожидаю возвращения в Америку», – сказал Артур.
У Абрахама 31 побед, в 25 из которых он победил нокаутом. В этом году Абрахам одержал 3 победы над Лауяном Симоном, Магирем Оралом (технический нокаут в 10 раунде) и в турнире Super Six World Boxing Classic накаутировал Джермена Тейлора.