Դեկտեմբերի 15-ն Երեւանում մեկնարկել է «Մի կտոր կրակ» եռօրյա փառատոնը, որը իրականացվել է Երեւանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայի կողմից
Փառատոնում ներկայացվեցին Երեւանի գեղարվեստի ակադեմիայի տարբեր բաժիններում սովորող ուսանողների ստեղծագործությունները. գեղանկար, քանդակ, հագուստի մոդելավորում, ճեպանկար, լուսանկար:
Դեկտեմբերի 17-ին տեղի կունենա փառատոնի փակումը` մրցանակաբաշխությամբ. ժյուրիի անդամների` վաստակավոր արվեստագետների որոշմամբ կհանձնվեն դիպլոմներ որոշակի անվանակարգերում:
Ինչպես նշում է փառատոնի հիմնադիր, գեղանկարչուհի Մարգարիտ Սիրեկանյանը, այդ նախագիծն ինքնանպատակ չէ եւ հանդիսանում է արվեստի զարգացման ձեւ:

15 декабря в Ереване стартовал трехдневный фестиваль “Кусочек огня”, организованный Студенческим советом Государственной академии художеств.
На открытии фестиваля под ритмичную музыку специально приглашенного гостя Арусик Мкртчян (DJ Vakcina) были представлены подготовленные студентами разных факультетов Академии художеств работы: картины, эскизы, скульптуры, фотографии, а также коллекции дизайнеров одежды.
Фестиваль продлится до 17 декабря. В этот день станут известны имена победителей, которым будут вручены дипломы в различных номинациях от жюри, состоящего из заслуженных искусствоведов Армении.
Как отметила основатель фестиваля, художник Маргарит Сиреканян, он должен стать стимулом развития искусства в Армении.