Դեկտեմբերի 15-ն Երեւանում մեկնարկել է «Մի կտոր կրակ» եռօրյա փառատոնը, որը իրականացվել է Երեւանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայի կողմից
Փառատոնում ներկայացվեցին Երեւանի գեղարվեստի ակադեմիայի տարբեր բաժիններում սովորող ուսանողների ստեղծագործությունները. գեղանկար, քանդակ, հագուստի մոդելավորում, ճեպանկար, լուսանկար:
Դեկտեմբերի 17-ին տեղի կունենա փառատոնի փակումը` մրցանակաբաշխությամբ. ժյուրիի անդամների` վաստակավոր արվեստագետների որոշմամբ կհանձնվեն դիպլոմներ որոշակի անվանակարգերում:
Ինչպես նշում է փառատոնի հիմնադիր, գեղանկարչուհի Մարգարիտ Սիրեկանյանը, այդ նախագիծն ինքնանպատակ չէ եւ հանդիսանում է արվեստի զարգացման ձեւ:

Burning Charcoal 3-day student festival organized by State Art Academy student council was launched in Yerevan yesterday, December 15.
Students' artworks: pictures, sketches, sculptures, photographs and designer collections were featured at the opening ceremony.
According to the founder of the festival, artist Margarita Sirekanyan, the project is not an end in itself, but a form of art development.
The festival will last till December 17, when jury composed of honored Armenian art workers will announce the winners' names.