Դեկտեմբերի 25-26-ին Երեւանի «DDB» մարզահամալիրի լողավազանում տեղի կունենա լողի Հայաստանի գավաթի առաջնությունը, որին կմասնակցեն 55 մարզիկներ Երեւանից, Գյումրիից, Վանաձորից: «Ծրագրում չորս մարզաձեւ է ընդգրկված` 50մ, 100մ, 200մ ազատ ոճով համալիր լողում»,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի լողի ֆեդերացիայի նախագահ Իգոր Սաֆարյանը:
Ըստ ֆեդերացիայի նախագահի, լողորդները կարող են բարելավել իրենց արդյունքներն ու Հայաստանի ռեկորդներ սահմանել: «Մրցաշարը բաց է, մասնակցում են տարբեր տարիքային խմբերի լողորդներ: Հաղթողը կարժանանա Հայաստանի գավաթին»,-ասել է Սաֆարյանը:

17 Декабрь 2009 - 11:17 AMT
25-26 декабря в бассейне спорткомплекса «DDB» в Ереване состоится Кубок Армении по плаванию, в котором примут участие 55 сильнейших пловцов и пловчих из Еревана, Гюмри и Ванадзора. «В программе 4 вида – 50м., 100м., 200м. в вольном стиле и 200 м. в комплексном плавании», – в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал президент Федерации плавания Армении Игорь Сафарян.
По словам президента Федерации, пловцы смогут улучшить свои результаты или установить рекорды Армении. “Турнир открытый и в нем участвуют пловцы в разных возрастных категориях. Победитель получит Кубок Армении”,-добавил Сафарян.