2010 թվականի մայիսի 25-ին Երեւանում ելույթ կունենա լեգենդար «Deep Purple» ռոք-խումբը: Համերգը տեղի կունենա Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, կազմակերպիչն է «Vibrographus» ընկերությունը:
«Մենք շատ հպարտ ենք, որ կարողացանք կազմակերպել այս համերգը, եւ գտնում ենք, որ մեր խոստումը ռոքի հայ սիրահարներին կատարել ենք: Երեւանի համրեգը տեղի կունենա խմբի համաշխարհային շրջագայության շրջանակներում»,-դեկտեմբերի 17-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Vibrographus» ընկերության կառավարող գործընկեր Գագիկ Գյուլբուդաղյանը: Ըստ նրա, երեւանյան համերգի շրջանակներում խումբը կկատարի բոլոր ժամանակների սիրված երգերը, որոք արդեն համաշխարհային հիթեր են դարձել:
Ռոք-խումբը ներկա կլինի ամբողջական կազմով` Յան Գիլան, Ռոջեր Գլովեր, Յան Փեյս, Սթիվ Մորս, Դոն Էյրի:
«Գները կլինեն 3-60 հազարի սահմաններում: Գները միանգամայն մատչելի են եւ տոմսերը կարող են Ամանորի լավ նվեր լինել»,-իր հերթին նշել է համերգի տեղեկատվական գործընկեր, «Barseghyan Media Factory» ընկերության տնօրեն Էդգար Բարսեղյանը: Ըստ նրա, տոմսերը կվաճառվեն մարզահամերգային համալիրի, Հ.Թումանյանի անվան տիկնիկային թատրոնի եւ «Սաս» սուպերմարկետների ցանցի տոմսարկղերում:
«Փետրվարի 8-ից տոմսերի գները կաճեն»,-զգուշացրել է Գյուլբուդաղյանը:
«Deep Purple» բրիտանական ռոք-խումբը հիմնադրվել է 1968թ. Հարդֆորդում եւ դասական ռոքի հիմնադիրներից մեկն է հանդիսանում:

World-famous rock group «Deep Purple» will give a concert on May 25, 2010 at the Sport-Concert Complex after Demirchyan in Yerevan. The concert is organized by «Vibrographus».
Deep Purple’s concert in Yerevan will take place within their world tour, managing partner of «Vibrographus» Gagik Gyulbudaghyan told press conference on December 17 in Yerevan.
According to him, during the Yerevan concert Deep Purple will perform favorite songs of all time, which have become global hits.
Rock band will be presented in full strength – Ian Gillan, Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse, Don Airey.
Ticket prices will range from AMD 3 thousand to 60 thousand and will grow from February 8. According to the director of Barseghyan Media FactoryEdgar Barseghyan, tickets will be sold at Sport-Concert Complex after Demirchyan, Puppet Theatre after Tumanyan and SAS supermarkets chain.
The best-known hits of the group have remained «Smoke On the Water», «Child in Time», «Highway Star», «Soldier on Fortune», «When a Blind Man Crises».