2010 թվականի մայիսի 25-ին Երեւանում ելույթ կունենա լեգենդար «Deep Purple» ռոք-խումբը: Համերգը տեղի կունենա Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, կազմակերպիչն է «Vibrographus» ընկերությունը:
«Մենք շատ հպարտ ենք, որ կարողացանք կազմակերպել այս համերգը, եւ գտնում ենք, որ մեր խոստումը ռոքի հայ սիրահարներին կատարել ենք: Երեւանի համրեգը տեղի կունենա խմբի համաշխարհային շրջագայության շրջանակներում»,-դեկտեմբերի 17-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Vibrographus» ընկերության կառավարող գործընկեր Գագիկ Գյուլբուդաղյանը: Ըստ նրա, երեւանյան համերգի շրջանակներում խումբը կկատարի բոլոր ժամանակների սիրված երգերը, որոք արդեն համաշխարհային հիթեր են դարձել:
Ռոք-խումբը ներկա կլինի ամբողջական կազմով` Յան Գիլան, Ռոջեր Գլովեր, Յան Փեյս, Սթիվ Մորս, Դոն Էյրի:
«Գները կլինեն 3-60 հազարի սահմաններում: Գները միանգամայն մատչելի են եւ տոմսերը կարող են Ամանորի լավ նվեր լինել»,-իր հերթին նշել է համերգի տեղեկատվական գործընկեր, «Barseghyan Media Factory» ընկերության տնօրեն Էդգար Բարսեղյանը: Ըստ նրա, տոմսերը կվաճառվեն մարզահամերգային համալիրի, Հ.Թումանյանի անվան տիկնիկային թատրոնի եւ «Սաս» սուպերմարկետների ցանցի տոմսարկղերում:
«Փետրվարի 8-ից տոմսերի գները կաճեն»,-զգուշացրել է Գյուլբուդաղյանը:
«Deep Purple» բրիտանական ռոք-խումբը հիմնադրվել է 1968թ. Հարդֆորդում եւ դասական ռոքի հիմնադիրներից մեկն է հանդիսանում:

25 мая 2010 года в Ереване выступит всемирно известная рок-группа «Deep Purple». Концерт организован компанией «Vibrographus» и состоится в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна.
«Мы очень гордимся тем, что смогли организовать этот концерт, и считаем, что наше обещание армянским поклонникам рока будет выполнено. Ереванский концерт состоится в рамках мирового турне группы», – заявил на состоявшейся 17 декабря в Ереване пресс-конференции управляющий партнер компании «Vibrographus» Гагик Гюльбудагян. По его словам, в ходе ереванского концерта группа исполнит самые любимые песни всех времен, которые уже стали мировыми хитами.
Рок-группа будет представлена в полном составе – Ян Гиллан (Ian Gillan), Роджер Гловер (Roger Glover), Ян Пейс (Ian Paice), Стив Морс (Steve Morse), Дон Эйри (Don Airey).
“Цены на билеты будут колебаться в пределах от 3 тысяч до 60 тысяч драмов. Это весьма доступные цены, и билеты могут стать приятным подарком на Новый год”, – в свою очередь отметил директор информационного партнера концерта, компании «Barseghyan Media Factory» Эдгар Барсегян. По его словам, билеты будут продаваться в кассах Спортивно-концертного комплекса имени Карена Демирчяна, кассе кукольного театра имени Ованеса Туманяна и сети супермаркетов SAS.
“Цены на билеты с 8 февраля будут дорожать ”, – предупредил Гагик Гюльбудагян.
Британская рок-группа «Deep Purple» была основана в 1968 году в английском городе Хардфорд и является одной из основательниц классического рока. Самыми известными хитами группы по сей день остаются «Smoke On the Water», «Child in Time», «Highway Star», «Soldier on Fortune», «When a Blind Man Crises».