«Vibrographus» ընկերությունը Հայաստանում պատրաստվում է «World Music Festival – 2010» անցկացնել, դեկտեմբերի 17-ին հաղորդեց «Vibrographus» ընկերության կառավարող գործընկեր Գագիկ Գյուլբուդաղյանը եւ ընդգծեց, որ 2010-ին Հայաստանում փառատոնի շրջանակներում հանրահռչակ երաժիշտներ կժամանեն:
2010թ. ընթացքում համերգներով Երեւանում հանդես կգան մասնավորապես բրիտանական Deep Purple ռոք-խումբը (մայիսի 25), բրիտանացի կիթառահար Ջոն Մակլաֆլինը The 4-th Dimension խմբի հետ (ապրիլի 28), շոտլանդացի կատարող Իեն Անդերսոնը, որը հայտնի է որպես Jethro Tull խմբի մենակատար (մայիսի 7) եւ ֆրանսիացի կիթառահար Անժելո Դեբարրեն (հունիսի 17):
«2010-ին Հայաստանում տեղի կունենան իրադարձությունները, որոնք մեր հարեւանները երազում անգամ չեն տեսել»,- ասաց «Vibrographus» ընկերության տնօրեն Վարդան Գրիգորյանը, որը վստահ է, որ Հայաստանում ռոքը կայացել է, պարզապես հեռուստատեսությունում դա համարժեք կերպով չի ներկայացվում:
«Vibrographus» ընկերությունը հիմնադրվել է 2007-ին: Գործունեության ընթացքում ընկերությունն այնպիսի հանրահռչակ խմբերի համերգներ է կազմակերպել, ինչպիսիք են Uriah Heep-ը եւ Jethro Tull-ը, ինչպես նաեւ հայտնի ռոք-խմբերի մասնակցությամբ ավելի քան 50 համերգներ ու փառատոններ:

17 Декабрь 2009 - 14:18 AMT
Компания «Vibrographus» готовится провести в Армении «World Music Festival – 2010», 17 декабря сообщил управляющий партнер компании «Vibrographus» Гагик Гюльбудагян и подчеркнул, что в рамках фестиваля в 2010 году в Армению приедут всемирно известные музыканты.
В течение 2010 года с концертами в Ереване выступят в частности британская рок-группа «Deep Purple» (25 мая), британский гитарист Джон Маклафлин с группой «The 4-th Dimension» (28 апреля), шотландский флейтист и вокалист Ян Андерсон, известный как лидер группы «Jethro Tull» (7 мая), и французский гитарист Анжело Дебарре (17 июня).
«В Армении в 2010 году произойдут события, которые не снились нашим соседям», – сказал директор компании «Vibrographus» Вардан Григорян, который уверен, что рок в Армении состоялся, просто нет адекватного представления на телевидении.
Компания «Vibrographus» была основана в 2007 году. За время деятельности компания организовала концерты таких всемирно известных групп, как «Uriah Heep» и «Jethro Tull», а также более 50 концертов и фестивалей с участием известных рок-групп.