Ծագումով հայ Արգենտինայի թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը Բուենոս-Այրեսում ընթացող ցուցադրական մրցաշարում իր ելույթները հաղթանակով սկսեց:
Դեկտեմբերի 18-ին Արգենտինայի Գավաթ-2009-ի (Copa Argentina) «A» խմբում իր մեկնարկային հանդիպմանը 27-ամյա Նալբանդյանը, որը ներկա պահին զբաղեցնում է միջազգային վարկանիշի 64-րդ հորիզոնականը, հանդիպեց աշխարհի նախկին առաջին ռակետ 33-ամյա իսպանացի Կարլոս Մոյայի հետ, որը միջազգային վարկանիշում 448-րդ տեղն է զբաղեցնում:
Ինչպես հաղորդում է gotennis.com-ը, ավելի վաղ թենիսիստները յոթ անգամ հանդիպել են արդեն եւ առավելությունն արգենտինացու կողմն է եղել` 4:3: Այս անգամ Նալբանդյանին նույնպես հաջողվեց հաղթանակի հասնել 6:2, 6:4 հաշվով:
Հիշեցնենք, որ երկու թենիսիստներն էլ սեզոնի մեծ մասը բաց թողեցին վնասվածքների պատճառով. Մոյան գարնան սկզբին կոնքոսկրի բարդ վիրահատություն ունեցավ եւ ողջ այդ ընթացքում վերականգնողական փուլ էր անցնում, իսկ Նալբանդյանին կոնքի վիրահատություն կատարեցին:
Դեկտեմբերի 19-ին կկայանան Բագդատիս – Մոնակո եւ Նալբանդյան – Գաուդիո հանդիպումները: Իրենց խմբերում առաջին տեղերը զբաղեցրած թենիսիստները դեկտեմբերի 20-ին կհանդիպեն եզրափակչում:

19 Декабрь 2009 - 12:51 AMT
Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян победой начал свое выступление на проходящем в Буэнос-Айресе показательном турнире.
18 декабря в своем стартовом матче группы «А» Кубка Аргентины-2009 (Copa Argentina) 27-летний Налбандян, занимающий на данный момент 64 строчку мирового рейтинга, встретился с экс-первой ракеткой мира – 33-летним испанцем Карлосом Мойей, который в мировом рейтинге занимает 448 место.
Как сообщает gotennis.com, ранее теннисисты встречались семь раз, и преимущество было на стороне аргентинца – 4:3. На этот раз Налбандяну также удалось добиться победы со счетом 6:2, 6:4.
Напомним, что оба теннисиста пропустили большую часть этого сезона из-за травм – Мойя в начале весны перенес сложную операцию на тазобедренном суставе и все это время проходил курс реабилитации, а Налбандяну сделали операцию на бедре.
19 декабря состоятся матчи – Багдатис – Монако и Налбандян – Гаудио. Теннисисты, занявшие в своих группах первые места, 20 декабря сыграют в финале.