Դեկտեմբերի 25-ին The Club-ում կկայանա երաժշտական ալբոմի շնորհանդես, որի մեջ ներառված են 12 հեղինակ-կատարողների` Ռուբեն Հախվերդյանի, Վախթանգ Հարությունյանի, Էդուարդ Զորիկյանի, Արմինե Հայրապետյանի, Ռուբեն Բագրատունու եւ այլոց 16 երգեր:
«Bclub «Հեղինակային երգերի ալբոմ N1» այս ձայնասկավառակը 12 հեղինակ-կատարողների համատեղ ներկայանալու առումով աննախադեպ է»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց կատարողներից մեկը` Բարդ-ակումբի ղեկավար Վախթանգ Հարությունյանը:
Նրա նախաձեռնությամբ յուրաքանչյուր ուրբաթ The Club-ում հեղինակային երգի երեկոներ էին անցկացվում, ինչը հիմք ծառայեց ձայնասկավառակի ստեղծման համար:
Շնորհանդեսի ընթացքում հեղինակ-կատարողները կներկայացնեն 2009-ի իրենց ստեղծագործական ուղին, կամփոփեն հնգամսյա համերգաշրջանը եւ կներկայացնեն 2010-ի ծրագրերը: Շնորհանդեսիցհետո տեղի կունենա Բարդ-ակումբիայստարվավերջին համերգը զանազան հեղինակ-կատարողների մասնակցությամբ:

25 декабря в The Club состоится презентация музыкального альбома, в который включено 16 песен 12 авторов-исполнителей: Рубена Ахвердяна, Вахтанга Арутюняна, Эдуарда Зорикяна, Армине Айрапетян, Рубена Багратуни и других.
“Данный диск “Альбом авторских песен № 1” Bclub является беспрецедентным в плане совместного представления 12 авторов-исполнителей”,- в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net отметил один из исполнителей, руководитель Бард-клуба Вахтанг Арутюнян.
По его инициативе каждую пятницу в The Club проводились вечера авторской песни, что послужило основой для создания диска.
В ходе презентации каждый автор-исполнитель представит свои творческие успехи за текущий год и планы на 2010 год. После презентации диска состоится последний в 2009 году концерт Бард-клуба с участием различных авторов-исполнителей.