Դեկտեմբերի 22-ին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան պարգեւատրել է ֆուտբոլիստներին: ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը շնորհավորել է բոլոր պարգեւատրվածներին: «Հուսով ենք, որ 2010 թվականն առավել հաջող կլինի: Մաղթում եմ, որ մեր թիմերը լավ հանդես գան եվրոպական մրցաշարերում եւ ուրախացնեն մեր երկրպագուներին»,-ասել է Հայրապետյանը:
Իրենց պարգեւները ֆուտբոլային թիմերին եւ առանձին ֆուտբոլիստներին հանձնեցին նաեւ մարզական պարբերականները: Մասնավորապես, Դավիթ Մանոյանը «Փյունիկից» դարձավ «Ամենախոստումնալից երիտասարդ ֆուտբոլիստ» եւ «Տարվա հայտնություն» անվանակարգերի հաղթողը, տարվա լավագույն մրցավար է ճանաչվել Վարդան Մինասյանը («Փյունիկ»):
«Ամենաքննարկվողն ու պահանջվածը» անվանակարգում հաղթող է դարձել մրցավար Արարատ Ճաղարյանը: «FAF» ֆան-շարժումը պարգեւատրել է ՀՀ հավաքականի եւ Դոնեցկի «Մետալուրգի» ֆուտբոլիստ Հենրիկ Մխիթարյանին լավ խաղի համար: «FAF-ի 110 անդամներ մասնակցել են քվեարկությանը եւ պայքարն ընթանում էր Լեւոն Պաչաջյանի եւ Մխիթարյանի միջեւ: Սակայն հաղթեց Հենրիկը, քանի որ նա միշտ հարգալից է վերաբերվել իր երկրպագուներին»,-ասել է FAF-ի հիմնադիրներից մեկը` Էդգար Պետրոսյանը:

22 Декабрь 2009 - 16:35 AMT
Президент ФФА Рубен Айрапетян поздравил всех награжденных. “ Надеюсь, что 2010 год будет более удачным. Желаю, чтобы наши команды хорошо выступили на европейских турнирах и порадовали наших болельщиков”, – сказал Айрапетян.
Свои награды футбольным командам и отдельным игрокам вручили и спортивные издания. В частности, Давит Маноян (“Пюник”) был назван “Многообещающим молодым футболистом” и “Явлением года”, лучшим тренером стал Вардан Минасян (“Пюник”).
В номинации “Самый обсуждаемый и востребованный” победителем стал арбитр Арарат Чахарян. Фан-движение “FAF” наградила игрока сборной Армении и донецкого “Металлурга” Генриха Мхитаряна за хорошую игру в молодежной и национальной сборных. “110 членов FAF приняли участие в голосовании и борьба шла между Левоном Пачаджяном и Мхитаряном. Но победил Генрих, поскольку он всегда уважительно относится к болельщикам”, – отметил один из основателей FAF Эдгар Петросян.