Ձյուդոիստ Հովհաննես Դավթյանը 2009թ. աշխարհի առաջնությանը 60 կգ քաշային կարգում բրոնզե մեդալ նվաճեց:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Դավթյանն ասաց, որ 2009 թվականն իր համար հաջող էր: «Ես ուրախ եմ, որ աշխարհի բրոնզե մեդալակիր դարձա: Ձյուդոն դժվար սպորտաձեւ է, եւ եթե քեզ հաջողվում է առաջնությունից մեդալով վերադառնալ, դա արդեն մեծ հաջողություն է»,- ասաց աշխարհի բրոնզե մեդալակիրը:
Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Գեւորգյանը գտնում է, որ Դավթյանը դեռ կուրախացնի հայ երկրպագուներին: «Սա Դավթյանի հնարավորությունների սահմանը չէ, նա դեռ կդրսեւորի իրեն: Ես մեծ հույսեր եմ կապում Հովհաննեսի հետ»,- ասաց Գեւորգյանը:
Դավթյանը հույս ունի, որ 2010-ին կմասնակցի Եվրոպայի ու աշխարհի առաջնություններին եւ անպայման մեդալներով կվերադառնա:

Judoist Hovhannes Davtyan w/c 60 kg won the bronze medal in World Cup 2009.
As Hovhannes Davtyan told a PanARMENIAN.Net reporter, 2009 was successful for him. “I am glad that won the bronze medal in the world cup. Judo is not an easy sport, and if you manage to come back from the championships with a medal, it is already a good achievement, ” bronze medalist of the world said.
Head coach of the Armenian judo team Artur Gevorgyan believes that Hovhannes Davtyan will please even the Armenian fans. “This is not a limit of Davtyan’s capacities, he will still shows himself. I have great hopes connected with Hovhannes, ” Artur Gevorgyan said.
Hovhannes Davtyan hopes that in 2010 he will take part in the Europe and World championships and return with medals.