Ինչպես հաղորդում է championat.ru-ն, Գերմանիայի Մագդեբուրգ քաղաքում միջին քաշային կարգում հանդես եկող բռնցքամարտիկ Խորեն Գեւորը (Գերմանիա) հանդիպել է Ջեֆերսոն Լուիս Գոնսալոյի հետ:
Բռնցքամարտիկները մարտնչել են բոլոր տասը ռաունդներում, որի արդյունքում մրցավարները միաձայն հաղթող են ճանաչել Գեւորին: Հաշիվը եղել է 96-94, 98-94, 99-91 նրա օգտին:
Իսկ Գլենդեյլում (ԱՄՆ) տեղի է ունեցել պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի երեկո, որտեղ պրոֆեսիոնալ ռինգում առաջին ելույթն է ունեցել առաջին թեթեւքաշային կարգում հանդես եկող բռնցքամարտիկ Արթուր Բեռնեցյանը: Նրա մրցակիցն էր Ֆրանցիսկո Սոլիսը: Բռնցքամարտիկներն անցել են մարտի ողջ դիստանցիան, կազմված չորս ռաունդից, որի արդյունքում մրցավարները միաձայն հաղթող են ճանաչել Բեռնեցյանին: Բոլոր երեք մրցավարները հաշվել են 39-35 նրա օգտին:

Как сообщает championat.ru, в Магдебурге (Германия) выступавший в среднем весе армянский боксер Хорен Гевор (Германия) встретился с Джеферсоном Луисом Гонсало.
Боксеры прошли полную дистанцию боя, состоявшего из десяти раундов, по итогам которых судьи единогласно признали победителем Гевора. Счет составил 96-94, 98-94, 99-91 в его пользу.
А в Глендейле (США) состоялся вечер профессионального бокса, где в профессиональном ринге дебютировал боксер первого легкого веса Артур Бернецян. Его соперником стал Франциско Солис. Боксеры прошли полную дистанцию боя, состоявшего из четырех раундов, по итогам которых судьи единогласно признали победителем Бернецяна. Все трое судей выставили счет 39-35 в его пользу.