Հայաստանի 2009թ. ֆուտբոլի առաջնության չեմպիոն «Փյունիկ» ակումբը մինչ Հայաստանի 2010 առաջնության մեկնարկը 3 ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի: Ըստ ակումբի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի, հունվարի 14-ից փետրվարի 4-ը «Փյունիկը» նախապատրաստական փուլը կանցկանի Սոչիում: «Հունվարի 29-ին մենք ընկերական հանդիպում կունենանք Պետերբուրգի «Դինամոյի» հետ: Մենք խաղեր ունենք նաեւ հունվարի 30-ին, փետրվարի 3-ին, սակայն մրցակիցները դեռեւս հայտնի չեն»,-ասել է Մինասյանը:
Փետրվարի 9-23-ը երեւանյան ակումբը կմարզվի Կիպրոսում կամ Արաբական Էմիրություններում, իսկ ամփոփիչ հավաքը տեղի կունենա մարտի 7-17-ին Իտալիայում:
«Փյունիկի» կազմում տեղի են ունեցել որոշ փոփոխություններ` Նորայր Սահակյանն ու Արտակ Անդրիկյանը անցումային շրջան են անցնում «Ուլիսում»: Ակումբում մարզվում է Արգին Նազարյանը, որը 2009թ. ԱՄՆ թիմի կազմում մասնակցեց Համահայկական խաղերին:
Դեռեւս վնասվածքներից լիովին չեն ապաքինվել Սարգիս Հովսեփյանը, Դավիթ Մանոյանը եւ Վահան Մինասյանը:
«Մենք պետք է զորացնենք կենտրոնական պաշտպանությունն ու հարձակումը: Մեզ լավ դարպասապահ է պետք: Հնարավոր է, որ «Փյունիկի» կազմում լեգիոներներ ընդգրկվեն, որոնք այժմ պատրաստվում են «ԱՊՀ ու Բալթիայի երկրների գավաթին»,-նշել է «Փյունիկի» գլխավոր մարզիչը:

11 Январь 2010 - 14:35 AMT
Чемпион Армении по футболу 2009 года – футбольный клуб «Пюник» до начала чемпионата Армении 2010 года проведет 3 учебно-тренировочных сбора. По словам главного тренера клуба Вартана Минасяна, с 14 января до 4 февраля «Пюник» проведет подготовительный этап в Сочи. «29 января мы проведем дружеский матч с петербургским «Динамо». У нас есть матчи и 30 января, и 3 февраля, но соперники пока неизвестны»,- сказал Минасян.
9-23 февраля ереванский клуб будет тренироваться на Кипре или в Арабских Эмиратах, а завершающий сбор пройдет 7-17 марта в Италии.
В составе «Пюника» произошли некоторые изменения: Норайр Саакаян и Артак Андрикян проходят просмотр в «Улиссе». В клубе тренируется Аргин Назарян, который в 2009 году в составе США принял участие в Панармянских играх.
Пока что травмы не излечили Саркис Овсепян, Давит Маноян и Ваагн Минасян.
«Нам необходимо усилить центральную защиту и нападение. Сейчас мы нуждаемся и в хорошем вратаре. Возможно, что в состав «Пюника» войдут легионеры, которые сейчас готовятся к «Кубку стран содружества СНГ и Балтии»,- отметил главный тренер «Пюника».