«Կիլիկիա» երեւանյան ֆուտբոլային ակումբը հունվարի 11-ց սկսել է ուսումնա-մարզական հավաքները: Մարզումները անցկացվում են «Կիլիկիա» մարզահամալիրում: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանը, թիմում փոփոխություններ են տեղի ունեցել. «հիմնական կազմի 6 խաղացողները լքել են թիմը»: Ռոման Հովհաննիսյանը (հարձակվող) եւ Ավետիս Ղազարյանը (պաշտպան) ծառայում են բանակում: Ռաֆայել Մկրտչյանը (հարձակվող) «Ուլիսի» հետ պայմանագիր է ստորագրել, իսկ դարպասապահ Արմեն Խաչատրյանը «Միկայում» փորձաշրջան է անցնում», – ասել է Խաշմանյանը:
Ակումբը հրաժարվել է Գեղամ Քոչարյանից (պաշտպան) եւ Սուրեն Սարգսյանից (կիսապաշտպան):
«Կիլիկիայում» փորձաշրջան է անցկացվում մի քանի խաղացողի համար, եւ գլխավոր մարզիչի խոսքերով հունվար ամսին նրանցից մի քանիսի հետ ակումբը պայմանագիր կստորագրի:

Ереванский футбольный клуб «Киликия» с 11 января начал учебно-тренеровочные сборы. Тренировки проходят в спортзале «Киликии». Как корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил главный тренер команды Абрахам Хашманян, в команде произошли изменения. «6 игроков основного состава ушли из команды. Роман Оганесян (нападающий) и Аветис Казарян (защитник) служат в армии. Нападающий Рафаэль Мкртчян подписал контракт с «Улиссом», а голкипер Армен Хачатрян проходит просмотр в «Мике», – сказал Хашманян.
Клуб отказался от Гегама Кочаряна (защитник) и Сурена Саркисяна (полузащитник).
В «Киликии» проходят просмотр несколько игроков, и, по словам главного тренера, возможно в конце января с некотороми из них клуб подпишет контракт. Свои сборы «Киликия» проведет в Ереване, а в марте завершающий сбор проведет зарубежом.