«Շիրակ» ֆուտբոլի ակումբը, որը Հայաստանի 2009 թվականի առաջնությունում գրավեց 6-րդ տեղը, արդեն 2009 թվականի դեկտեմբերի 14-ին սկսեց պատրաստվել 2010թ. սեզոնին:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում «Շիրակի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Բիչախչյանը հաղորդեց, որ ակումբն իր հավաքներն անց է կացնում Գյումրիում: «Շիրակը« լքել են պաշտպաններ Հովհաննես Դեմիրճյանը, Ֆելիքս Խոջոյանը, որն ակումբում է մնացել որպես երկրորդ մարզիչ, կիսապաշտպաններ Արարատ Հարությունյանն ու Հենրիկ Բատիկյանը»,-ընդգծել է գլխավոր մարզիչը:
Ըստ Բիչախչյանի, Անդրանիկ Բարիկյանը (հարձակվող) հանդես կգա Բեյրությում: «Այժմ ակումբում մարզվում են երիտասարդ ֆուտբոլիստներ «Շիրակ-2»-ից, կստորագրենք նրանց հետ պայմանագիր, թե ոչ, հայտնի կդառնա հավաքներից հետո»,-հավելել է «Շիրակի» գլխավոր մարզիչը:

Футбольный клуб «Ширак», который в чемпионате Армении 2009 года занял 6 место, уже с 14 декабря 2009 года начал готовиться к сезону 2010.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер «Ширака» Вартан Бичахчян сообщил, что клуб свои сборы проводит в Гюмри. «Ширак» покинули защитники Оганнес Демирчян, Феликс Ходжоян, который остался в клубе как второй тренер, полузащитники Арарат Арутюнян и Генрик Батикян»,- подчеркнул главный тренер.
По словам Бичахчяна, Андраник Барикян (нападающий) будет выступать в Бейруте: «Сейчас в клубе тренируются молодые футболисты из «Ширак- 2», подпишем ли с ними контракт, станет ясно после сборов», – добавил главный тренер «Ширака».