«Շիրակ» ֆուտբոլի ակումբը, որը Հայաստանի 2009 թվականի առաջնությունում գրավեց 6-րդ տեղը, արդեն 2009 թվականի դեկտեմբերի 14-ին սկսեց պատրաստվել 2010թ. սեզոնին:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում «Շիրակի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Բիչախչյանը հաղորդեց, որ ակումբն իր հավաքներն անց է կացնում Գյումրիում: «Շիրակը« լքել են պաշտպաններ Հովհաննես Դեմիրճյանը, Ֆելիքս Խոջոյանը, որն ակումբում է մնացել որպես երկրորդ մարզիչ, կիսապաշտպաններ Արարատ Հարությունյանն ու Հենրիկ Բատիկյանը»,-ընդգծել է գլխավոր մարզիչը:
Ըստ Բիչախչյանի, Անդրանիկ Բարիկյանը (հարձակվող) հանդես կգա Բեյրությում: «Այժմ ակումբում մարզվում են երիտասարդ ֆուտբոլիստներ «Շիրակ-2»-ից, կստորագրենք նրանց հետ պայմանագիր, թե ոչ, հայտնի կդառնա հավաքներից հետո»,-հավելել է «Շիրակի» գլխավոր մարզիչը:

Shirak FC, which took 6th place in the Armenian championship of 2009, since December 14, 2009 started preparations for the season 2010. As the Shirak coach Vardan Bichakhchyan told a PanARMENIAN.Net reporter, the club organizes gatherings in Gyumri. Defenders Hovhannes Demirchyan, Felix Khojoyan, midfielders Ararat Harutyunyan and Henrik Batikyan left Shirak, the head coach said.
According to Bichakhchyan, Andranik Barikyan (forward) will play in Beirut. “Now the club train young players from the Shirak-2, it will become clear after the trainings whether we sign contracts with them,” the head coach Shirak-2 said.