Ականավոր երաժիշտ Գեորի Գարանյանի մահվան կապակցությամբ Նախաահ Սերժ Սարսյանը եւ տիկին Ռիտա Սարսյանը ցավակցական հեռաիր են հղել Գարանյանների ընտանիքին:
Հեռարում ասված է.
«Խորապես վշտացած ենք Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ, երաժշիտ, ջազմեն, կոմպոզիտոր եւ դիրիժոր Գեորի Արամի Գարանյանի անժամանակ մահվան լուրով: Կյանքից հեռացավ ականավոր սաքսոֆոնահարն ու իմպրովիզատորը, ում ստեղծաործությունն իր արժանի տեղն է զբաղեցնում համաշխարհային էստրադային-ջազային արվեստի անձարանում:
Մեր մեծ հայրենակիցը միշտ հաճույքով է հանդես եկել հայ բեմում: Անմոռանալի է նրա վերջին համերը Երեւանում` «Հայկական ջազ-70» փառատոնի շրջանակում:
Մեր անկեղծ ցավակցությունն ենք հայտնում «կենդանի ձայնի» մեծ վարպետի մտերիմներին ու հարազատներին, նրա տաղանդի բոլոր երկրպաուներին: Գեորի Գարանյանի մասին հիշողությունները միշտ վառ կմնան մեր սրտերում»:

13 Январь 2010 - 07:58 AMT
В связи с кончиной выдающегося музыканта Георгия Гараняна президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования семейству Гаранянов. В телеграмме говорится:
"Глубоко опечалены известием о безвременной кончине выдающегося музыканта, джазмена, композитора и дирижера, народного артиста России – Георгия Арамовича Гараняна. Ушел из жизни выдающийся саксофонист и импровизатор, чье творчество заняло свое достойное место в сокровищнице мирового эстрадно-джазового искусства. Наш великий соотечественник всегда с удовольствием выступал на армянской сцене. Незабываем его последний концерт в Ереване в рамках фестиваля “Армянский джаз -70”.
Выражаем наше искреннее соболезнование родным и близким великого маэстро “живого звука”, всем поклонникам его таланта. Память о Георгии Арамовиче навсегда останется в наших сердцах".