Ինչպես հաղորդում է fightnews.com-ը, Կ.Ֆրոչը (Անգլիա), որը ,Super Six World Boxing Classic» մրցաշարի շրջանակներում ապրիլի 17-ին կհանդիպի Դանիան ներկայացնող Միկկել Քեսլերի հետ, կանխատեսումներ է արել Անդրե Դիրել (ԱՄՆ)-Արթուր Աբրահամ (Գերմանիա) մենամարտի վերաբերյալ:
Ֆրոչը գտնում է, որ Աբրահամն արժանի մարդ է, չնայած նրան, որ չի տիրապետում անգլերենին: «Արթուրը լավագույնս ընկերակցեց ինձ ԱՄՆ-ում մրցաշարի բացման օրերին: Դիրելն արագաշարժ է, լպրծուն եւ ոչ այնքան ազնիվ մրցակից: Նա փաստորեն փորձում էր գողանալ ինձնից ռաունդները եւ գրեթե հասավ դրան, սակայն նման մոտեցումը պատշաճ չէ բռնցքամարտին»,-ասել է բրիտանացի մարզիկը:
Ֆրոչը կարծում է, որ Աբրահամը շատ լավ է պաշտպանվում եւ Դիրելին հազիվ թե դա հաջողվի: «Վերջին տպավորիչ նոկաուտները Աբրահամի կատարմամբ ցույց են տալիս, որ նա իրոք ուժգին է հարվածում: Հարցն այն է, թե կլինի նա արդյո՞ք այնքան արագաշարժ, որ հասնի Դիրելին: Ես կարծում եմ, որ մենամարտը բավական ձանձրալի կլինի եւ եթե ինչ-որ արժանի բան տեղի ունենա, դա կանի Արթուրը: Ես կցանկանայի, որ Դիրելը զարմացնի մեզ բոլորիս եւ հարձակման գնա, ոչ թե վախեցած տեսք ունենա: Դա խայտառակություն կլինի Աբրահամի եւ բռնցքամարտի համար, եթե Դիրելը այնպիսի մարտավարություն տանի, որ հաղթող ճանաչվի: Ես կցանկանայի, որ Աբրահամը հաղթեր: Դա թույլ կտա կազմակերպել մրցաշարի ամենահետաքրքրական մենամարտը»,-ասել է Ֆրոչը:
Կարլ Ֆրոչը բրիտանացի պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ է, որը հանդես է գալիս 2-րդ միջին քաշային կարգում: 2001թ. աշխարհի առաջնության բրոնզե մրցանակակիր է սիրողական բռնցքամարտում: 2007թ. նոյեմբերին Ֆրոչը հաղթեց տեխնիկական նոկաուտով 5-րդ ռաունդում Ռոբին Ռիդին: 2008թ. մայիսին տեղի ունեցավ երկու անհաղթ բռնցքամարտիկների` Ֆրոչի ու լեհ Ալբերտ Ռիբացկու մենամարտը, որտեղ Ֆրոչը հաղթեց: 2009 թ. Ֆրոչը մասնակցեց ,Super Six World Boxing Classic» մրցաշարին: Մրցաշարի շրջնականերում նա հաղթեց ամերիկացի Անդրե Դիրելին եւ ունի 2 միավոր:
2009թ. Showtime հեռուստաալիքը որոշեց անցկացնել գերմիջին քաշային կարգի լավագույն բռնցքամարտիկների մեծ մրցաշար` ,Super Six World Boxing Classic» մրցաշարը: Այդ միջոցոռւմն անցնում է շրջանակային համակարգով եւ կտեւի երկու տարի: Յուրաքանչյուր մեմամարտի համար մասնակիցը ստանում է միավորներ` երկու միավոր հաղթանակի դեպքում, երեք` վաղաժամկետ հաղթանակի դեպքում: Չորս լավագույն մարզիկները կանցնեն կիսաեզրափակիչ, հաղթողները կհանդիպեն եզրափակչում: Մրցաշարին մասնակցում են Արթուր Աբրահամը (Գերմանիա), Կառլ Ֆրոչը (Անգլիա), Միկկել Քեսլերը (Դանիա), Անդրե Դիրելը (ԱՄՆ), Ջերմեն Թեյլորը (ԱՄՆ), Անդրե Ուորդը (ԱՄՆ)::

15 Январь 2010 - 08:49 AMT
Как сообщает fightnews.com, Карл Фроч (Англия), который в рамках «Super Six World Boxing Classic» 17 апреля этого года встретится с Миккелем Кесслером (Дания), выступил с прогнозом боя Андре Диррелл (США) – Артур Абрахам (Германия).
Фроч считает, что Абрахам – достойный человек, несмотря на то, что он не владеет английским. «Артур составил мне отличную компанию во время нашего пребывания в США на открытии турнира Супершестерки. Диррелл – быстрый, скользкий и не совсем честный соперник. Он пытался фактически воровать у меня раунды и почти с этим справился, но такие приемы не украшают бокс», – сказал британский боксер.
Фроч думает, что Абрахам очень хорошо защищается и Дирреллу вряд ли удастся с этим что-то сделать. «Последние впечатляющие нокауты в исполнении Абрахама показывают, что он действительно сильно бьет. Будет ли он достаточно быстр, чтобы поймать Диррелла, вот в чем вопрос! Я думаю, что поединок будет довольно скучным временами и если случится что-то грандиозное, то это сделает Артур. Мне хотелось, чтобы Диррелл удивил всех нас и пошел в наступление, а не выглядел испуганным. Это будет позор для Абрахама и для бокса, если Диррелл используя такую тактику, будет признан победителем. Хотелось бы надеяться на то, что Абрахам выйдет победителем. Это позволит организовать самый интригующий поединок турнира», – сказал Фроч.
Kарл Фроч – британский боксер-профессионал, выступающий во 2 средней весовой категории. Бронзовый призер чемпионата мира среди любителей 2001 года. Дебютировал в марте 2002 года. В ноябре 2007 года Фроч победил техническим нокаутом в 5 раунде Робина Рида. В мае 2008 года состоялся бой двух непобежденных боксеров –Карла Фроча и поляка Алберта Рыбацки. Изначально соперником британца должен был быть непобежденный Денис Инкин (Россия), и статус поединка был отборочный бой за титул WBC во 2 среднем весе. Однако Инкин получил травму. Ему нашли замену в лице колумбийца Алехандро Беррио. Беррио вскоре отказался от боя. Фрочу подыскали очередную замену в виде американца Рубина Уильямса. Вскоре у Уильямса обнаружились проблемы с выездом из США, и от боя он также отказался. Наконец, за два дня до боя нашли очередного соперника – непобежденного поляка Алберта Рыбацки, которого Фроч победил. 2009 году Фроч принял участие в «Super Six World Boxing Classic». В рамках турнира он победил американца Андре Дирелля и имеет 2 очко.
В 2009 году телеканал Showtime решил провести большой турнир лучших боксеров суперсредневесов – «Super Six World Boxing Classic». Данное мероприятие проходит по круговой системе и растянется на два года. За каждый бой участник может получить очки: два – победа по очкам, три – досрочная победа. Четыре лучших боксера пройдут в полуфинал, победители полуфиналов встретятся в финале. В турнире принимают участие: Артур Абрахам (Германия) – экс-чемпион в среднем весе IBF, Миккель Кесслер (Дания) – экс-чемпион в среднем весе WBA), Карл Фроч (Англия) – чемпион в суперсреднем весе WBC, Жермен Тейлор (США) – экс-чемпион среднем весе, Андре Уорд (США) -1-ый в рейтинге суперсреднего веса WBC и Андре Диррел (США) – 2-ой в рейтинге WBC, 3-ий в рейтинге суперсреднего веса WBO.