Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայք էջը, ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հրամանով հաստատվել են Հայաստանի մինչեւ 19 եւ մինչեւ 17 տարեկանների հավաքականների մարզչական կազմերը`
Հայաստանի մինչեւ 19 տարեկանների հավաքական`
Գլխավոր մարզիչ` Սեւադա Արզումանյան
Մարզչի օգնական` Աշոտ Բարսեղյան
Դարպասապահների մարզիչ` Հայկ Կիրակոսյան
Հայաստանի մինչեւ 17 տարեկանների հավաքական`
Գլխավոր մարզիչ` Սուրեն Չախալյան
Մարզչի օգնական` Ռոման Սիմոնյան
Դարպասապահների մարզիչ` Արմեն Ավագյան
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան` կազմակերպություն է, որը վերահսկում եւ ղեկավարում է ֆուտբոլի ոլորտը Հայաստանում: Ֆեդերացիան հիմնվել է հունվարի 18-ն 1992 թ-ն, նստավայրը գտնվում է Երեւանում:
Ֆեդերացիան կազմակերպում է գործունեությունը եւ ղեկավարում է ֆուտբոլի ազգային հավաքականները, որոնց թվում են տղամարդկանց եւ կանանց հավաքականները: Նրա հովանու ներքո նաեւ մրցույթներ են անցկացվում Բարձրագույն խմբում, Առաջին Խմբում, Հայաստանի եւ Հայաստանի Սուպերգավաթում:

Как сообщает официальный сайт Федерации футбола Армении, президент ФФА Рубена Айрапетяна утвердил тренерские штабы сборных Армении до 19 и до17 лет в следующем составе:
Сборная Армении до 19 лет:
Главный тренер – Севада Арзуманян
Помощник тренера – Ашот Барсегян
Тренер по работе с вратарями – Гайк Киракосян.
Сборная Армении до 17 лет:
Главный тренер – Сурен Чахалян
Помощник тренера – Роман Симонян
Тренер по работе с вратарями – Армен Авагян.
Федерация футбола Армении – организация, осуществляющая контроль и управление футболом в Армении. Федерация основана 18 января 1992 года, штаб-квартира располагается в Ереване.
Федерация организует деятельность и управляет национальными сборными по футболу, в число которых входят мужская и женская сборные, поддержкой, развитием и популяризацией всего футбола в целом. Также под ее эгидой проводятся соревнования в Премьер-лиге, Первой лиге, Кубке Армении и Суперкубке Армении.