Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայք էջը, Ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հրամանագրով Հայաստանի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Վաղարշակ Ասլանյանը: Մարզիչի օգնական կմնա Լիանա Հայրապետյանը: Շախնազարյանը նաեւ կգլխավորի 17-ից մինչեւ 19-ը տարեկանների կանանց հավաքականները:
Նախկինում կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչն էր Սամվել Ադամյանը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան` կազմակերպություն է, որը վերահսկում եւ ղեկավարում է ֆուտբոլի ոլորտը Հայաստանում: Ֆեդերացիան հիմնվել է հունվարի 18-ն 1992 թ-ն, նստավայրը գտնվում է Երեւանում:
Ֆեդերացիան կազմակերպում է գործունեությունը եւ ղեկավարում է ֆուտբոլի ազգային հավաքականները, որոնց թվում են տղամարդկանց եւ կանանց հավաքականները: Նրա հովանու ներքո նաեւ մրցույթներ են անցկացվում Բարձրագույն խմբում, Առաջին Խմբում, Հայաստանի եւ Հայաստանի Սուպերգավաթում:

15 Январь 2010 - 17:06 AMT
Как сообщает официальный сайт Федерации футбола Армении, по приказу президента Федерации Рубена Айрапетяна главным тренером женской сборной Армении назначен Вагаршак Асланян. Помощником тренера останется Лиана Айрапетян. Шахназарян так же возглавит женские сборные до 17 и до 19 лет.
Ранее главным тренером женской сборной был Самвел Адамян.
Федерация футбола Армении – организация, осуществляющая контроль и управление футболом в Армении. Федерация основана 18 января 1992 года, штаб-квартира располагается в Ереване.
Федерация организует деятельность и управляет национальными сборными по футболу, в число которых входят мужская и женская сборные, поддержкой, развитием и популяризацией всего футбола в целом. Также под ее эгидой проводятся соревнования в Премьер-лиге, Первой лиге, Кубке Армении и Суперкубке Армении.