Ինչպես հաղորդում է Էստոնիայի հայերի անկախ «Էստոնիայի հայկական լրաբեր» թերթը, Էստոնիայի ֆուտբոլի պատանեկան հավաքականի անդամ Ալեն Ստեփանյանը ճանաչվել է տարվա լավագույն մարզիկ Էստոնիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների շրջանում:
Ըստ թերթի անցկացրած հարցման, Ստեփանյանին են առավելություն տվել հարցվածների շուրջ 75 տոկոսը: Ա.Ստեփանյանը դարձավ Էստոնիայի պատանիների չեմպիոն: Նա խաղում է Էստոնիայի Առաջին խմբում, «Valga FC Warrior» ակումբում:
Երկրորդը Տալլինի «Արարատի» հարձակվող Ավետիս Հարությունյանն է, որի ակումբը Էստոնիայի ֆուտզալի առաջնության մրցանակակիր է: 3-դր եւ 4-րդ տեղերն են զբաղեցրել Էստոնիայի շախմատի պատանեկան գավաթի բազմակի գավաթակիր Ռուբեն Հայրապետյանն ու «Արարատի» ֆուտբոլիստ, Էստոնիայի ֆուտզալի առաջնության մրցանակակիր Վահագն Հարությունյանը: Լավագույն մարզիչ է ճանաչվել Էստոնիայի ձյուդոյի հավաքականի մարզիչ Վլադիմիր Ստեփանյանը:

Alain Stepanyan, a player for Estonia’s junior soccer team, was recognized the best sportsman of the year by the Armenian community of Estonia, reported the Armenian Bulletin of Estonia.
According to the newspaper poll, 75 percent of respondents voted for Stepanian, the champion of Estonia among juniors.
The best goal-scorer of Tallinn Ararat, the winner of Estonian Futsal championships, Avetis Harutyunyan is the second in the list. The 3rd and 4th places were taken by chess player Ruben Hayrapetyan and futsal player Vahagn Harutyunyan respectively. Estonian national judo team coach Vladimir Stepanyan was recognized the best coach of the year.