Ինչպես հաղորդում է Էստոնիայի հայերի անկախ «Էստոնիայի հայկական լրաբեր» թերթը, Էստոնիայի ֆուտբոլի պատանեկան հավաքականի անդամ Ալեն Ստեփանյանը ճանաչվել է տարվա լավագույն մարզիկ Էստոնիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների շրջանում:
Ըստ թերթի անցկացրած հարցման, Ստեփանյանին են առավելություն տվել հարցվածների շուրջ 75 տոկոսը: Ա.Ստեփանյանը դարձավ Էստոնիայի պատանիների չեմպիոն: Նա խաղում է Էստոնիայի Առաջին խմբում, «Valga FC Warrior» ակումբում:
Երկրորդը Տալլինի «Արարատի» հարձակվող Ավետիս Հարությունյանն է, որի ակումբը Էստոնիայի ֆուտզալի առաջնության մրցանակակիր է: 3-դր եւ 4-րդ տեղերն են զբաղեցրել Էստոնիայի շախմատի պատանեկան գավաթի բազմակի գավաթակիր Ռուբեն Հայրապետյանն ու «Արարատի» ֆուտբոլիստ, Էստոնիայի ֆուտզալի առաջնության մրցանակակիր Վահագն Հարությունյանը: Լավագույն մարզիչ է ճանաչվել Էստոնիայի ձյուդոյի հավաքականի մարզիչ Վլադիմիր Ստեփանյանը:

Как сообщает независимая газета армян Эстонии “Армянский Вестник Эстонии”, игрок юношеской сборной Эстонии по футболу Ален Степанян признан лучшим спортсменом года среди представителей армянской общины Эстонии.
Согласно проведенному газетой опросу, Степаняну отдали предпочтение 75 процентов голосовавших. Ален Степанян стал чемпионом Эстонии среди юношей. Играет в эстонской Первой лиге, в клубе «Valga FC Warrior».
Вторым стал лучший бомбардир таллиннского «Арарата» Аветис Арутюнян, клуб которого является призером чемпионата Эстонии по футзалу. 3-е и 4-ое места заняли многократный обладатель кубка Эстонии среди юношей по шахматам Рубен Айрапетян и футболист “Арарата”, призер чемпионата Эстонии по футзалу Ваагн Арутюнян. Лучшим тренером года признан тренер сборной Эстонии по дзюдо Владимир Степанян.