Ինչպես հաղորդում է sport-express.ru-ն, Մոսկվայի «Լոկոմոտիվը» բանակցում է Արգենտինայի «Նյուելս օլդ բոյզ»-ի հարձակվող Խոակին Բոգոսյանին «գնելու» շուրջ: Ըստ «Ապերտուր-2009»-ի արդյունքների, հայազգի ուրուգվայցի ֆուտբոլիստ Խոակին Բոգոսյանը, որի հասակաը 197 սմ է, 11 գոլ խփելով 18 խաղում, դարձավ ակումբի լավագույն ռմբարկուն:
Այժմ ֆուտբոլիստը խաղում է «Նյուելս օլդ բոյզ»-ում: Արգենտինական ակումբը մեկ տարով վարձակալել էր նրան Ուրուգվայի «Սերրո» ակումբից: Եվրոպական մի շարք ակումբներ արդեն իսկ հետաքրքրվել են նրան «գնելու» հնարավորությամբ, սակայն «Նյուելս օլդ բոյզ»-ի ղեկավարությունը հասկացնել է տվել, որ ամեն ինչ կանի ֆուտբոլիստին իր մոտ պահելու համար:
Բոգոսյանի պայմանագրում չկա այնպիսի կետ, որով նրա ներկայիս թիմը ֆուտբոլիստին գնելու առաջնային իրավունք ունենա: Ուստի բացառված չէ, որ հարձակվողը կտեղափոխվի Եվրոպա, հավանաբար, «Լոկոմոտիվ», որն արդեն իսկ առարկայական բանակցություններ է սկսել նրան «ձեռք բերելու» շուրջ: Հավանաբար, հարձակվողը «Լոկոմոտիվում» կհայտնվի ամռանը:
Խոակին Բոգոսյանը ուրուգվայահայ ֆուտբոլիստ է, Արգենտինայի «Նյուելս օլդ բոյզ» թիմի հարձակվող: 2009-ին նա դարձավ Արգենտինայի լավագույն ֆուտբոլիստը «Գրան DT XI» կազմակերպության հարցման արդյունքներով:

22 Январь 2010 - 10:30 AMT
Как сообщает sport-express.ru, московский «Локомотив» ведет переговоры о покупке нападающего аргентинского «Ньюэллс Олд Бойз» Хоакином Богоссяном. По итогам Апертуры-2009 197-сантиметровый футболист армянского происхождения с 11 голами в 18 матчах стал лучшим бомбардиром клуба.
Сейчас уругвайский футболист находится в расположении «Ньюэллс Олд Бойз». Аргентинский клуб взял его в аренду на год у уругвайского «Серро», которому он принадлежит. Клубы из Европы уже обращались по поводу возможной покупки форварда, но руководство «Ньюэллс Олд Бойз» дало понять, что сделает все для сохранения футболиста у себя.
В контракте Богоссяна нет пункта, по которому его нынешняя команда имеет право первоочередного выкупа. Поэтому не исключено, что нападающий переберется в Европу, скорее всего, в «Локомотив», который уже приступил к предметным переговорам по его приобретению.
Есть вероятность, что нападающий окажется в «Локомотиве» летом.
Хоакин Богоссян – уругвайский футболист армянского происхождения. Нападающий аргентинско клуба «Ньюэлз Олд Бойз». В 2009 году согласно проведенному организацией “Гран DT XI” опросу, стал лучшим футболистом Аргентины.