Հայաստանի կառավարությունը Սերգեյ Ավետիսյանին եռամսյա փորձաշրջանով նշանակել է ՀՀ Մշակույթի նախարարության աշխատակազմի ղեկավար:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորել է նրան եւ մաղթել բեղմնավոր աշխատանք: Վարչապետն անդրադարձել է նաեւ մշակույթի փոխնախարար Դավիթ Մուրադյանին աշխատանքից ազատելու կապակցությամբ մամուլում եղած տարաբնույթ մեկնաբանություններին: Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ նախկին փոխնախարարն ինքն է ցանկություն հայտնել թողնելու այդ պաշտոնը եւ նվիրվելու ստեղծագործական աշխատանքին:
«Դավիթ Մուրադյանի գործունեությունը միշտ էլ բարձր է գնահատվել, եւ այժմ նույնպես նրանից ակնկալվում են ստեղծագործական ակնառու արդյունքներ»,- նշեց վարչապետը:

Правительство Армении с трехмесячным испытательным сроком назначило Сергея Аветисяна руководителем аппарата Министерства культуры РА.
Премьер-министр Тигран Саркисян поздравил его и пожелал плодотворной работы. Глава правительства также коснулся различного рода комментариев, появившихся в прессе по поводу освобождения от занимаемой должности замминистра культуры Давида Мурадяна. Тигран Саркисян отметил, что бывший заместитель министра сам выразил желание оставить эту должность и посвятить себя творческой работе.
«Деятельность Давида Мурадяна всегда оценивалась высоко, и сейчас от него также ждут значительных творческих результатов», – отметил он.