Փետրվարի 12-ին Երեւանի Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգը, որի գեղարվեստական ղեկավարն ու գլխավոր դիրիժորը Էդուարդ Թոփչյանն է:
Որպես մենակատար հանդես կգա դաշնակահար Մարիաննա Ուզանկիչյանը: Համերգի ընթացքում կհնչեն Լյուդվիգ վան Բեթհովենի ստեղծագործությունները:
Համերգի կազմակերպիչը ՀՀ մշակույթի նախարարությունն է` ՀԲԸՄ-ի եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության ֆինանսական աջակցությամբ:
Մարիաննա Ուզանկիչյանը դաշնակահար է: Նա ծնվել է 1991թ., սովորում է Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում: Նա Vladimir Horowitz Young Pianists մրցույթի հաղթող է (2004 երկրորդ տեղ): «Ազգային պատկերասրահ» երաժշտական փառատոնի մասնակից է (2005, 2006թթ. Հայաստան): Համերգներով հանդես է եկել ԱՄՆ-ում, Հունաստանում, Ֆրանսիայում, ՌԴ-ում, Գերմանիայում եւ Ավստրիայում:

4 Февраль 2010 - 11:36 AMT
12-го февраля в концертном зале “Арам Хачатурян” состоится концерт Государственного филармонического оркестра Армении, художественным руководителем и главным дирижером которого является Эдуард Топчян.
С сольной программой выступит Марианна Узанкичян (пианино). В ходе концерта будут звучать произведения Людвига Вана Бетховена.
Концерт организован Министерством культуры РА при финансовой поддержке компании VivaCell-МТС и AGBU.
Марианна Узанкичян – пианистка. Родилась в 1991 году. Учится в Ереванской государственной консерватории имени Комитаса (класс профессора Карине Оганяна). Марианна Узанкичян – победитель конкурса Vladimir Horowitz Young Pianists (2004, второе место). Участник музыкального фестиваля "Национальная галерея"(2005, 2006 Армения). С концертами выступила в США, Греции, Франции, России, Германии и Австрии.