Փետրվարի 12-ին Երեւանի Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգը, որի գեղարվեստական ղեկավարն ու գլխավոր դիրիժորը Էդուարդ Թոփչյանն է:
Որպես մենակատար հանդես կգա դաշնակահար Մարիաննա Ուզանկիչյանը: Համերգի ընթացքում կհնչեն Լյուդվիգ վան Բեթհովենի ստեղծագործությունները:
Համերգի կազմակերպիչը ՀՀ մշակույթի նախարարությունն է` ՀԲԸՄ-ի եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության ֆինանսական աջակցությամբ:
Մարիաննա Ուզանկիչյանը դաշնակահար է: Նա ծնվել է 1991թ., սովորում է Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում: Նա Vladimir Horowitz Young Pianists մրցույթի հաղթող է (2004 երկրորդ տեղ): «Ազգային պատկերասրահ» երաժշտական փառատոնի մասնակից է (2005, 2006թթ. Հայաստան): Համերգներով հանդես է եկել ԱՄՆ-ում, Հունաստանում, Ֆրանսիայում, ՌԴ-ում, Գերմանիայում եւ Ավստրիայում:

Armenian Philharmonic Orchestra will perform under the guidance of Artistic Director & Principal Conductor Eduard Topchjan in Aram Khachaturian Concert Hall on February 12. The program includes Beethoven’s works. The soloist is Marianna Uzankichian, piano.
The concert is organized by Armenian Ministry of Culture with financial assistance of VivaCell-MTS and AGBU.
Marianna Uzankichian (born in 1991) is a student of Yerevan State Conservatory. She is one of the winners of Vladimir Horowitz Young Pianists (2004). Uzankichian gave concerts in US, Greece, France, Russia, Germany and Austria.