Հայ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանի փրոմոուտեր Հերի Շոուն բանակցում է ֆլիպինցի Նոնիտո Դոնեյրի հետ WBC/WBA վարկածներով առաջին թեթեւագույն քաշում աշխարհի չեմպիոն Վախթանգ Դարչինյանի հետ մենամարտի մասին: Մենամարտը պետք է տեղի ունենա հունիսին, հաղորդում է BoxingScene.com-ը:
«Նոնիտոն մտադիր էր մեկ այլ մենամարտ անցկացնել մինչեւ հունիս, այնպես որ` տեսնենք: Նա ցանկանում է մենամարտել Դարչինյանի հետ: Եթե հաջողվի պայմանավորվել, մենք կմենամարտենք 115 ֆունտ քաշով, որում այժմ հանդես է գալիս Նոնիտոն: Նա մտադիր է 4 մենամարտ անցկացնել այս տարի»,-ասել է մենեջեր Կեմերոն Դանկինը:
Դոնեյրը փետրվարի 13-ին մենամարտելու է Գերսոն Հերերոյի դեմ, եւ եթե դա առանց բարդությունների անցնի, հնարավոր է, որ Top Rank-ը մենամարտ կազմակերպի Խորխե Արսեի դեմ ապրիլին: Սակայն, եթե այդ մենամարտերում Դոնեյրը վնասվածք ստանա, Դարչինյանի հետ մենամարտը հարցականի տակ կդրվի:
Վախթանգ (Վիկ) Դարչինյան-ը` պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ է, որը հանդես է գալիս 2-թ գերթեթեւ քաշային կարգում: Աշխարհի չեմպիոն է գերթեթեւ քաշային կարգում (IBF վարկածով, 2004-2007): Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում Դարչինյանը առաջին անգամ հանդես եկավ 2000 թ-ն Ավստրալիայի դրոշի տակ: 2009 թ-ց ներկայացնում է Հայաստանը: Անցկացրել է 36 մենամարտ` 34-մ հաղթել է (27 նոկաուտ), եւ պարտվել 2-ում:

4 Февраль 2010 - 09:48 AMT
Промоутер армянского боксера Вика Дарчиняна Гэри Шоу ведет переговоры с Нонито Донейром (Филиппины) о поединке против чемпиона мира по версиям WBC/WBA в первом легчайшем весе Вахтангом Дарчиняном. Поединок должен состояться в июне этого года, сообщает BoxingScene.com.
"Нонито хотел бы провести другой поединок до июня, так что посмотрим. Он хочет сразиться с Дарчиняном. Если удастся договориться, мы проведем бой в 115 фунтах, где сейчас и выступает Нонито. Нонито хочет провести 4 поединка в этом году", – сказал менеджер Кэмерон Данкин.
У Донейра назначен поединок против Герсона Герреро на 13 февраля, и если он пройдет без осложнений, возможно Top Rank организует его поединок против Хорхе Арсе в апреле. Но если в ходе этих поединков Донейр травмируется, поединок против Дарчиняна окажется под угрозой.
Вахтанг (Вик) Дарчинян – боксер-профессионал, выступающий во 2 наилегчайшей весовой категории. Чемпион мира в наилегчайшей (версия IBF, 2004- 2007) весовой категории. В профессиональном боксе Дарчинян дебютировал в 2000 году под флагом Австралии. С 2009 года представляет Армению.