Մարտի 12-ին եւ 13-ին Մոսկվայի Կինոդերասանի թատրոնում տեղի կունենա Էդգար Հակոբյանի ջութակի շոուի պրեմիերան, հաղորդում է miasin.ru-ն: Էդգար Հակոբյանի ջութակի շոուն դա մի ուղեւորություն է դեպի կախարդական աշխարհ, որտեղ ամեն ինչ հյուսված է հնչյուններից ու զգացմունքներից: Համերգի հիմքում դասական ստեղծագործություններ են Էդգարի նոր «In Transit» ալբոմից: Ծրագրի հյուրն է ակորդեոնահար Պյոտր Դրանգան:
Էդգար Հակոբյանը բնածին դերասան է, հոյակապ երաժիշտ: Ծնվել է 1980թ. դեկտեմբերի 20-ին Երեւանում: 6 տարեկանում սովորել է ջութակ նվագել, ընդունվելով Ա.Դանիելյանի անվան երաժշտական դպրոց: Ավարտելով երաժշտական դպրոցը, նա ընդունվել է Խ.Աբովյանի անվան մանկավարժական ինստիտուտի էսթետիկայի բաժին, ջութակի դասարան, սովորելով այնտեղ 2 տարի, տեղափոխվել է Կոմիտասի անվան կոնսերվատորիա: 1999թ. նա տեղափոխվել է Մոսկվա:

12 и 13 марта в московском Государственном театре киноактера состоится премьера скрипичного шоу Эдгара Акопяна, сообщает miasin.ru.
Скрипичное шоу Эдгара Акопяна – это путешествие в волшебный мир, где все соткано из звуков и чувств. В основе концерта – произведения с нового альбома Эдгара “In Transit”, классические произведения. Гость программы – аккордеонист Петр Дранга.
Эдгар Акопян – прирожденный артист, великолепный музыкант. Родился 20 декабря 1980 года в Ереванe. В 6 лет начал учиться игре на скрипке, поступив в музыкальную школу имени А. Даниелян. Окончив музыкальную школу, поступил в педагогический университет им. Х. Абовяна на факультет эстетики, по классу скрипки, проучившись там 2 года, перешел учиться в Консерваторию им. Комитаса. В 1999 году переехал в Москву.