Մոսկվայում ավարտվել է <b>«Moscow Open»</b> շախմատի մրցաշարը: 16-ամյա հայ շախմատիստ <b>Դավիթ Շահինյանը</b> հաղթող դարձավ B խմբում: 9 հնարավոր միավորներից Շահինյանը հավաքել է 8.5 միավոր, եւ 400 շախմատիստների թվում զբաղեցրել է առաջին տեղը: 1226 շախմատիստներից Շահինյանի արդյունքն ամենալավն էր:
C խմբում, որտեղ հանդես են գալիս կանայք, Հայաստանը ներկայացնող Լիլիթ Գալոյանը 6 միավորով զբաղեցրել է 18-դ տեղը, Կարինա Համբարձումյանը (Ռուսաստան) 14 տեղում է 6 միավորով:
<b>«Moscow Open»</b> փառատոնը բաղկացած է 6 առանձին մրցաշարերից` «A գլխավոր մրցաշար», «B սիրողական մրցաշար», «C կանանց մրցաշար», «D մրցաշար` «Հաղթանակի հասակակիցներ» (նվիրված է Մեծ Հայրենական պատերազմի հաղթանակի 65-ամյակին), «E մրցաշար «Հաղթանակի ժառանգորդներ»(մանկական)», «F մրցաշար` շախմատի կոմպոզիցիաների լուծման Աշխարհի երկրորդ գավաթ»:
Բոլոր մրցաշարերը անց են կացվում ըստ շվեյցարական համակարգի, ՖԻԴԵ-ի օրենքներով: Փառատոնի երաշխավորված մրցանակային ֆոնդը կազմում է 5.000.000 ռուբլի:

16-year-old Armenian chess player <b>Davit Shahinyan</b> became the winner in Group B of <b>Moscow Open</b> chess tournament, which finished in Moscow on Sunday. Scoring 8.5 points, Shahinyan took the lead over the other participants.
In group C, Armenia’s Lilit Galoyan came 18th with 6 points. Karina Ambartsumova (Russia) is the 14th with 6 points.
<b>Moscow Open 2010</b> festival has six separate tournaments: "Main tournament- A”, “Amateur – B”, “Women's tournament – C”, “Tournament D – Peers of Victory, dedicated to 65th anniversary of the Great Patriotic War ", "Tournament E -"Heirs of the Victory" (for children), “Second World Cup for solving chess compositions – tournament F”. All tournaments are held by the Swiss system according to the rules of FIDE. The total prize fund of the festival is 5 000 000 rubles, including cash prizes and souvenirs.