Երեւանի «Բանանց» ֆուտբոլի ակումբի կիսապաշտպան Արտակ Դաշյանը 3 տարով պայմանագիր է կնքել «Մետալուրգի» հետ:
Ինչպես հաղորդում է «Մետալուրգի» պաշտոնական կայքէջն, ակումբի սպորտային տնօրեն Վարդան Իսրայելյանն ասել է, որ հուսով է, թե Դաշյանը լավ խաղ ցույց կտա «Մետալուրգի» կազմում:
«Դաշյանը Հայաստանի ամենատաղանդավոր ֆուտբոլիստներից մեկն է եւ մենք հուսով ենք, որ նրա վարպետությունն ու իրեն դրսեւորելու մեծ ցանկությունը թույլ կտան նրան լավագույնս դրսեւորել իրեն մեր թիմում: Պայմանագիրը կնքվել է 3 տարով` 2 տարի երկարացման հնարավորությամբ»,-ասել է Իսրայելյանը:

9 Февраль 2010 - 09:10 AMT
Полузащитник ереванского ФК "Бананц" Артак Дашян заключил контракт с донецким “Металлургом” на три года.
Как передает официальный сайт “Металлурга”, спортивный директор клуба Вардан Исраелян сказал, что надеется на хорошую игру Дашяна в составе “Металлурга”.
“Он один из самых талантливых футболистов Армении и мы рассчитываем на его мастерство и огромное желание проявить себя с наилучшей стороны в нашей команде. Контракт с клубом Артак подписал на три года с возможной пролонгацией на два года”,- сказал Исраелян.