Մարտի 9-ն տեղի կունենա System of a Down խմբի նախկին մենակատար Սերժ Թանկյանի Elect the Dead Symphony ալբոմի շնորհանդեսը: Ալբոմը լույս է տեսել նախորդ տարի` մարտի 16-ի համերգից հետո, որտեղ Թանկյանը հանդես էր գալիս Օքլենդի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ:
Նոր ալբոմի շնորհանդեսի նախապատրաստական աշխատանքները տարվում են փետրվարի սկզբից: Այդ աշխատանքներին ակտիվ մասնակցում է նաեւ Ամերիկայի հայ համայնքը եւ Ամերիկայի Հայ Դատի հանձնախումբը (ANCA):
«Մենք միջոցառման վայրի ընտրության վերաբերյալ հայտեր ենք ընդունում ողջ աշխարհից: Դա կարող են լինել կինոթատրոններ, ռոք-ակումբներ, հայ մշակույթի կենտրոններ»,-ասել է շնորհանդեսի կազմակերպիչներից մեկը:
Սկավառակի վրա համերգի ձայնագրությունից բացի 2 բոնուս-տրեկ կլինի` «Դարպասներ 21» եւ «Գլուխկոտրուկ», գրում է Armenian Weekly-ին:
Թանկյանի հաջորդ ալբոմը` «Երաժշտություն առանց սահմանների» կթողարկվի հավանաբար ամռանը: Ըստ Թանկյանի, ալբոմում կընդգրկվեն նոր երաժշտական ժանրեր: «Դա էլեկտրո-ջազ-ռոք է: Անվանեք ինչպես կուզեք, դա մի մեծ երաժշտական պատ է»,-ասել է Թանկյանը billboard.com-ին տված հարցազրույցում:

9 марта состоится презентация нового альбома бывшего вокалиста группы System of a Down Сержа Танкяна Elect the Dead Symphony. Альбом вышел в свет после феерического шоу 16 марта прошлого года, во время которого Серж Танкян исполнил песни из альбома Elect the death с Оклендским филармоническом оркестром.
Подготовка к проведению презентации нового альбома ведется уже с февраля этого года. Компании звукозаписи Reprise Records и Cinema Purgatorio сами предложили несколько мест проведения мероприятия, и также принимают предложения от фанатов Танкяна. В подготовительных работах принимает активное участие также армянская община Америки, в том числе Армянский национальный комитете Америки (ANCA).
“Мы принимаем заявки мест на проведение мероприятия по всему миру. Это могут быть кинотеатры, рок-клубы, бары, классы с проектором, и армянские культурные центры”,- отметил один из организаторов презентации.
Кроме записи концерта на диске можно будет найти также 2 бонус-трека: “Врата 21” и “Шарада”, записанных Танкяном и членами оркестра, пишет Armenian Weekly.
Следующий альбом Танкяна, “Музыка без границ” скорее всего, будет презентован летом. По словам Танкяна, альбом включает в себя новые музыкальные жанры. “Это электро-оркестро-джаз-рок. Назовите его сами, это большая музыкальная стена”,- подчеркнул Танкян в интервью Billboard.com.