Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, Օլիմպիական չեմպիոն <b>Լեւոն Ջուլֆալակյանն</b> ու Հայաստանի Ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար <b>Բազմասեր Առաքելյանը</b> փետրվարի 9-ին հանդիպում ունեցան լրագրողների հետ եւ ամփոփեցին արդյունքները Աշխարհի գավաթից առաջ, որը տեղի կունենա Երեւանում փետրվարի 13-14-ը:
Գլխավոր մարզիչը ներկայացրեց Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականի նախնական կազմը: «Մենք 2 կազմ ունենք, եւ կախված այն բանից, թե որ հավաքականը կլինի մեր մրցակիցը, մենք կորոշենք, թե մեր ըմբշամարտիկներից ովքեր են ելույթ ունենալու»,- ասաց Ջուլֆալակյանը:
Ջուլֆալակյանի խոսքով, հավաքականի կազմը ձեւավորվել է Հայաստանի առաջնության արդյունքների հիման վրա, եւ հունվարի 27-ից թիմը պատրաստվում է Երեւանում կայանալիք Աշխարհի գավաթին:
Աշխարհի գավաթում հայկական հավաքականի կազմում հանդես կգան հետեւյալ ըմբշամարտիկները` Ռոման Ամոյանը եւ Հարություն Հովհաննիսյանը (55կգ ք/կ), Վահան Ջուհարյանն ու Արտակ Հարությունյանը (60կգ ք/կ), Արման Ադիկյանն ու Վարդերես Հովհաննիսյանը (66կգ ք/կ), Արսեն Ջուլֆալակյանն ու Վարշամ Բորանյանը (74կգ ք/կ), Դենիս Ֆորովն ու Տիգրան Սահակյանը (84կգ ք/կ), Արման Գեղամյանն ու Սարգիս Տոնոյանը (96կգ ք/կ) եւ Յուրի Պատրիկեեւն ու Վաչագան Եղիազարյանը (120կգ ք/կ):

9 Февраль 2010 - 11:42 AMT
Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе, Олимпийский чемпион Левон Джулфалакян и генеральный секретарь Федерации Армении по борьбе Базмасер Аракелян 9 февраля встретились с журналистами и подвели итоги перед Кубком мира, который пройдет в Ереване 13-14 февраля.
Главный тренер представил первоначальный состав сборной Армении по греко-римской борьбе. ''У нас есть 2 состава, и в зависимости, какая сборная будет нашим соперником, мы решим, кто из наших борцов выйдет на ковер'',- сказал Джулфалакян.
По словам Джулфалакяна, сборная была сформирована по итогам прошедшего чемпионата Армении и с 27 января команда готовится к Кубку мира в Ереване.
На Кубке мира за армянскую сборную выступят следующие борцы: Роман Амоян и Арутюн Оганнесян (в/к 55 ), Ваан Джуарян и Артак Арутюнян ( в/к 60), Арман Адикян и Вардерес Оганнесян (в/к 66), Арсен Джулфалакян и Варшам Боранян (в/к 74), Денис Форов и Тигран Саакян (в/к 84), Арман Гегамян и Саркис Тоноян (в/к 96) и Юрий Патрикеев и Вачаган Егиазарян (в/к 120).