Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, Օլիմպիական չեմպիոն <b>Լեւոն Ջուլֆալակյանն</b> ու Հայաստանի Ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար <b>Բազմասեր Առաքելյանը</b> փետրվարի 9-ին հանդիպում ունեցան լրագրողների հետ եւ ամփոփեցին արդյունքները Աշխարհի գավաթից առաջ, որը տեղի կունենա Երեւանում փետրվարի 13-14-ը:
Գլխավոր մարզիչը ներկայացրեց Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականի նախնական կազմը: «Մենք 2 կազմ ունենք, եւ կախված այն բանից, թե որ հավաքականը կլինի մեր մրցակիցը, մենք կորոշենք, թե մեր ըմբշամարտիկներից ովքեր են ելույթ ունենալու»,- ասաց Ջուլֆալակյանը:
Ջուլֆալակյանի խոսքով, հավաքականի կազմը ձեւավորվել է Հայաստանի առաջնության արդյունքների հիման վրա, եւ հունվարի 27-ից թիմը պատրաստվում է Երեւանում կայանալիք Աշխարհի գավաթին:
Աշխարհի գավաթում հայկական հավաքականի կազմում հանդես կգան հետեւյալ ըմբշամարտիկները` Ռոման Ամոյանը եւ Հարություն Հովհաննիսյանը (55կգ ք/կ), Վահան Ջուհարյանն ու Արտակ Հարությունյանը (60կգ ք/կ), Արման Ադիկյանն ու Վարդերես Հովհաննիսյանը (66կգ ք/կ), Արսեն Ջուլֆալակյանն ու Վարշամ Բորանյանը (74կգ ք/կ), Դենիս Ֆորովն ու Տիգրան Սահակյանը (84կգ ք/կ), Արման Գեղամյանն ու Սարգիս Տոնոյանը (96կգ ք/կ) եւ Յուրի Պատրիկեեւն ու Վաչագան Եղիազարյանը (120կգ ք/կ):

Head coach of Armenia's Greco-Roman wrestling national team, Olympic champion <b> Levon Julfalakyan</b> and Secretary General of Armenian Wrestling Federation <b> Bazmaser Arakelyan </b> on February 9 met with journalists and summarized on the eve of the World Cup t be held in Yerevan on 13 and 14 of February.
''We have 2 options for the composition of the team,” Julfalakyan said, presenting the initial composition of the Armenian national team in Greco-Roman wrestling. According Julfalakyan, team was formed on the basis of the last championship of Armenia and since January 27 the team has been preparing for the World Cup in Yerevan.
Following wrestlers will represent Armenia at the World Cup for the Armenian national team: Roman Amoyan and Harutyun Hovhannisyan (w/c 55), Vahan Juaryan and Artak Harutyunyan (w/ c 60), and Varderes Hovhannisyan and Arman Adikyan (w/c 66), Arsen Julfalakyan and Varsham Boranyan (w/c 74), Denis Forov and Tigran Sahakyan (w/c 84), Arman Geghamyan and Sarkis Tonoyan (w/c 96) and Yuri Patrikeev and Vachagan Yegiazaryan (w/c 120).