Փետրվարի 14-ին ավարտվել է Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի գավաթի խաղարկությունը, որտեղ Հայաստանի հավաքականը զբաղեցրել է 3-դ տեղը: Ոսկե մեդալներ է ստացել Իրանի հավաքականը, երկրորդ տեղում Թուրքիայի հավաքականն է:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն <b>Լեւոն Ջուլֆալակյանն</b> ասել է, որ նրանք ունեին հնարավորություն դուրս գալ եզրափակիչ, եւ թիմը դրա համար արել է ամեն ինչ: «Իրանի հավաքականի հետ հանդիպմանը մենք զիջեցինք 60 եւ 66 քաշային կարգերում»: Սակայն, պետք է նշել, որ մրցավարությունը ցածր մակարդակի էր, եւ մեր ըմբիշին չտվեցին մի քանի միավոր», – ասել է Ջուլֆալակյանը:
Գլխավոր մարզիչը նաեւ շնորհակալություն հայտնեց երկրպագուներին, որոնք մխիթարում էին մեր մարզիկներին: «Դա նրանց ուժ էր տալիս, եւ մեզ շատ հաճելի էր պայքարել նրանց համար»:
Մարզիչը դեռ չի որոշել Հայաստանի հավաքականի կազմը, որը ապրիլի 13-18-ին կմեկնի Բաքու`Եվրոպայի առաջնությանը: «Մինչեւ առաջնություն կա երկու ամիս, եւ հավաքների ընթացքում պարզ կդառնա, թե ով կընդգրկվի հավաքականի կազմում», – ասել է նա:

14 февраля завершился Кубок мира по греко- римской борьбе, в котором сборная Армении заняла 3 место. Золотые медали заняла сборная Ирана, а на 2 месте – сборная Турции.
Корреспонденту PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении, олимпийский чемпион <b>Левон Джулфалакян</b> сказал, что у них была возможность войти в финал, и команда сделала все для этого: ''Во встрече со сборной Ирана мы уступили в весовых категориях60 и 66 кг. Но хочу добавить, что в весовой категории 60 кг судейство было на низком уровне и несколько очков нашему борцу не дали'',- сказал Джулфалакян.
Главный тренер так же поблагодарил болельщиков, которые вдохновляли спортсменов: ''Это им придавало сил, и нам было очень приятно бороться ради такой публики''.
Джулфалакян еще не решил состав сборной Армении, которая поедет в Баку на чемпионат Европы 13-18 апреля. ''До чемпионата еще есть 2 месяца и во время сборов станет ясно, кто войдет в сборную'',- добавил главный тренер.