Փետրվարի 19-ին «Արամ Խաչատրյան» մեծ համերգասրահում կկայանա Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգը (գեղարվեստական ղեկավար եւ գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյան)` ֆրանսահայ դիրիժոր <b>Հայկ Դավթյանի</b> ղեկավարությամբ:
Համերգի ժամանակ ելույթ կունենա մենակատար Սոֆյա Մելիքյանը (Իսպանիա):
Համերգի ծրագրում կհնչեն կոմպոզիտորներ Ռավելի, Սեն-Սանսի, Շաբրիեի ստեղծագործությունները: Հայ հանդիսատեսն առաջին անգամ հնարավորություն կունենա կենդանի նվագախմբային կատարմամբ ունկնդրելու Շաբրիեի «Իսպանիա» ստեղծագործությունը:
Համերգը կազմակերպվել է Հայաստանի Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ, հովանավորն է Հայ Ընդհանուր Բարեգործական միությունը (AGBU):

19 февраля в концертном зале “Арам Хачатурян” состоится концерт Государственного филармонического оркестра Армении, под управлением дирижера из Франции <b>Гайка Давтяна</b>.
С сольной программой во время концерта выступит пианистка Софья Меликян (Испания).
В программе концерта прозвучат произведения композиторов Равеля, Сен-Санса, Шабрие. Армянский зритель впервые получит возможность послышать произведение Шабрие “Испания” в живом оркестровом исполнении.
Концерт организован при поддержке Министерства культуры Армении, спонсором выступает Всеармянский Благотворительный фонд (AGBU).