Հայաստանի կադետների եւ պատանիների սուսերամարտի հավաքականը չի մասնակցի Բաքվում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը, որը տեղի կունենա ապրիլի 2-10-ը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Հայաստանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար <b>Արտաշես Մադոյանը</b>:
«Մեր ֆեդերացիան որոշել է, որ մենք չենք մասնակցի եւ այդպես ավելի լավ կլինի մեր մարզիկների համար»,-ասել է Մադոյանը:
«Մենք, որպես կազմակերպիչներ, պետք է ընդունենք բոլոր մասնակից երկրներին: Այնպես որ, եթե Հայաստանը ցանկանա ժամանի Ադրբեջան, խնդիր չի լինի»,-azersport.com-ին է հայտարարել Ադրբեջանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Ռամին Մամեդովը:

Сборная Армении среди кадетов и юниоров по фехтованию не поедет на чемпионат мира, который пройдет 2-10 апреля в Баку. Об этом сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net генеральный секретарь Федерации фехтования Армении <b>Арташес Мадоян</b>.
''Наша федерация решила, что мы не примем участие, и так будет лучше для наших спортсменов'',- сказал Мадоян.
''Мы, как организаторы, должны принять спортсменов всех стран, которые хотят участвовать в этом соревновании. Так что, если Армения захочет приехать в Азербайджан, то проблем не будет, – заявил azerisport.com. генсек азербайджанской федерации фехтования Рамин Мамедов.