Ինչպես հաղորդում է allboxing.ru-ն, թեթեւագույն քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն 42-ամյա հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Գրիգորյանը (Ուզբեկստան) որոշել է հրաժարվել մարտի 6-ին կայանալիք ռեվանշից լեհ բռնցքամարտիկ Մատտ Զեգանի հետ, որին նա հաղթել է 7 տարի առաջ` մրցավարների վիճարկելի որոշմամբ:
Վերջերս նախկին մրցակիցները պայմանավորվել են երկրորդ մենամարտի անցկացման մասին, սակայն մարզումների մի քանի շաբաթից Գրիգորյանը հասկացել է, որ իր ժամանակն անցել է: «Ես հաճույքով կմենամարտեի Մատտի հետ,-ասել է Գրիգորյանը:-Ես մարզվել եմ չորս շաբաթ շարունակ, սակայն իմ մարմինն ինձ այլեւս չի լսում: Ես չեմ կարողանում լավ մարզավիճակ ձեռք բերել»:
Այժմ Գրիգորյանը Universum փրոմոութերական ընկերության մարզիչներից մեկն է, մասնավորապես, նա մարզում է ռուս գերմիջինքաշային Դենիս Բոյցովին, եւ նա մտավախություն ունի, որ չափազանց ինտենսիվ մարզումները կարող են վնասվածք առաջացնել եւ նա չի կարողանա կատարել մարզչի իր պարտականությունները: Այժմ ես մարզիչ եմ եւ պատասխանատվություն եմ կրում իմ բռնցքամարտիկների համար: Ես չեմ կարող ընդմիջում թույլ տալ իմ աշխատանքում:»,-ասել է Գրիգորյանը:

10 Февраль 2010 - 14:05 AMT
Как сообщает allboxing.ru, бывший чемпион мира в легком весе 42-летний армянский боксер Артур Григорян (Узбекистан) принял решение отказаться от назначенного на 6 марта матча-реванша с польским боксером Маттом Зеганом, которого он победил семь лет назад спорным решением судей.
Недавно бывшие соперники договорились о проведении повторного поединка, однако после нескольких недель тренировок Григорян понял, что его время уже ушло. ''Я бы с удовольствие побоксировал с Маттом, – сказал Григорян, – Я тренировался на протяжении четырех недель, однако мое тело меня больше не слушается. Я не могу набрать приемлемую форму''.
Сейчас Григорян является одним из тренеров промоутерской компании Universum, в частности, он тренирует российского супертяжеловеса Дениса Бойцова, и он опасается, что слишком усердные тренировки могли бы привести к травме и невозможности выполнять свои тренерские обязанности. ''Я не мог добиться прогресса на тренировках и слишком опасался того, что я травмирую себя. Сейчас я тренер и несу ответственность за своих боксеров. Я не могу позволить себе перерыв в работе'', – сказал Григорян.