Փետրվարի 17-ին <b>Բանանց ՖԱ</b>-ը անցկացրել է հերթական ստուգողական հանդիպումն Անթալիայում: Երեւանյան ակումբի հակառակորդն էր «Անժի» (Մախաչկալա) ակումբը: Խաղին չմասնակցեց «Բանանցի» բրազիլացի կիսապաշտպան Բետոն, իսկ խաղի վերջում Ստեվիցա Կուզմանոսկին մի քանի փոփոխություն կատարեց եւ դաշտ հանեց «Բանանցի» ավելի երիտասարդ խաղացողներին:
«Բանանցի» խաղի ընթացքում շարունակում են փորձաշրջան անցնել նոր ֆուտբոլիստներ: «Անժիի» դեմ խաղում իրենց առաջին հանդիպումը անցկացրեց նիգերացի հարձակվող Դանիրան Օրտեգան, իսկ դարպասները պաշտպանում էր բրազիլացի Իվան Ամորիմը:
Ուսումնամարզական հավաքն Անթալիայում «Բանանցը» կավարտի փետրվարի 20-ին, իսկ մեկ օր անց կվերադառնա Հայաստան:
<b>«Բանանց» ֆուտբոլի ակումբը</b> հիմնվել է 1992թ. հունվարի 20-ին Աբովյանում հայ ձեռնարկատեր Սարգիս Իսրայելյանի կողմից եւ անվանվել է «Բանանց» Ադրբեջանում իր հայրենի գյուղի պատվին: «Բանանցը» Հայաստանի առաջնության բրոնզե մրցանակակիր է եղել 1992, 2003, 2006, 2007թթ. եւ Հայաստանի գավաթիկիրը 1992, 2007թթ.:

17 февраля ФК "Бананц" в Анталии провел очередную контрольную игру на сборах. Соперником ереванского клуба был Анжи" (Махачкала). В игре не принял участие бразильский полузащитник "Бананца" Бето, а в конце матча Стевица Кузманоски сделал несколько замен и вывел на поле более молодых футболистов "Бананца".
В течении игры "Бананц" дважды выходил вперед в счете. В обоих случаях автором голов становился Самвел Мелконян. Но футболистам "Анжи" все-таки удалось избежать поражения. Второй ответный мяч махачкалинская команда забила в конце встречи. ''Анжи'' так же получил право на пенальти, но не использовал свой шанс.
В "Бананце" продолжают проходить просмотр новые футболисты. В игре против "Анжи" свою первую встречу провел нигерийский нападающий Даниран Ортега, а ворота защищал голкипер из Бразилии Иван Аморим.
Учебно-тренировочный сбор в Анталии ''Бананц'' завершит 20 февраля еще одним контрольным матчем, а через день после этого матча вернется в Армению.
ФК ''Бананц'' был основан 20 января 1992 года в городе Абовян (Котайк) армянским предпринимателем Саргисом Исраеляном и назван им в честь своего родного села Бананц (ныне Баян) в Азербайджане. ''Бананц'' стал серебряным призером чемпионата Армении (1992, 2003, 2006, 2007), обладатель Кубка Армении (1992, 2007).