Ինչպես հաղորդում է «Բանանցի» պաշտոնական կայքէջը, փետրվարի 21-ին թիմը հավաքներից վերադարձավ Հայաստան: Հավաքներն անցկացվել էին Անթալիայում:
Ստեվիցի Կուզմանոսկու սաները վերջին խաղն անցկացրել էին փետրվարի 20-ին: «Բանանցի» հակառակորդն էր ուզբեկական «Նեֆտչին»:
Խաղը անցավ թեժ պայքարում: Խաղի ճակատագիրը որոշեց միակ գնդակը, որը խփվեց 11 մետրանոց հարվածի արդյունքում: «Նեֆտչին» հաղթեց 1:0 հաշվով:
Դա վերջին խաղն էր ստուգողական խաղերի շարքից: Ընդհանուր առմամբ «Բանանցը» Անթալիայում կատարեց ողջ նախատեսված ծրագիրը: Մինչեւ 2010 սեզոնի մեկնարկը «Բանանցը կանցկացնի եւս մեկ հավաք:»

22 Февраль 2010 - 10:00 AMT
Как сообщает официальный сайт ''Бананца'', 21 февраля команда вернулась в Армению из сборов, который прошел в Анталии.
Последнюю игру подопечные Стевици Кузманоского провели 20 февраля. Соперником ''Бананца'' был узбекский "Нефтчи".
Матч прошел в упорной борьбе. В итоге судьбу игры решил единственный мяч, который был забит с пенальти. ''Нефтчи'' победил со счетом 1:0.
Это была последняя игра из серии контрольных матчей. В общей сложности "Бананц" в Анталии провел всю запланированную программу. До старта сезона 2010 ''Бананц'' проведет еще одни сборы.