Հայ բռնցքամարտիկները փետրվարի 15-ից մասնակցում էին Բուլղարիայում անցկացվող մրցաշարին: Հայաստանի հավաքականը Ռաֆայել Մեհրաբյանի գլխավորությամբ Բուլղարիայից վերադարձավ 2 մեդալներով:
«Մեր երկիրը ներկայացնում էր 3 բռնցքամարտիկ` Հովհաննես Դանիելյանը (ք/կ 48) նվաճեց ոսկե մեդալ, իսկ Վլադիմիր Հայրապետյանը (ք/կ 64) երրորդն էր իր քաշային կարգում: Միայն ծանր քաշային Բագրատ Օհանյանը վերադարձավ առանց մեդալի», – ասել է ՀՀ-ի գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Մեհրաբյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում:
Հայաստանի հավաքականի բռնցքամարտիկները մինչեւ Եվրոպայի առաջնության մեկնարկը, որը տեղի կունենա Մոսկվայում հունիսի 4-13-ը, կմասնակցեն եւս 2-ու միջազգային մրցաշարերի: «Մարտի 9-14-ը Չեխիայում տեղի կունենա մրցաշար, որին կմասնակցի 7 բռնցքամարտիկ: Եվ մեր երկրորդ միջազգային մրցաշարը կլինի «Գագիկ Ծառուկյանի անվան գավաթը»: Այն տեղի կունենա Երեւանում ապրիլի 5-12-ը», – ասել է գլխավոր մարզիչը:

23 Февраль 2010 - 11:18 AMT
Армянские боксеры с 15 февраля принимали участие на международном турнире в Болгарии. Сборная Армении во главе с Рафаэлем Меграбяном вернулась из Болгарии с 2 медалями.
''Нашу страну представляли 3 боксера – Оганес Даниелян (в/к 48) завоевал золотую медаль, а Владимир Айрапетян (в/к 64) был третьим в своей весовой категории. Только тяжеловес Баграт Оганян вернулся без медалей'',- сказал главный тренер сборной Армении Рафаэль Меграбян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net.
Боксеры сборной Армении до старта чемпионата Европы, который пройдет в Москве 4- 13 июня, примут участие еще в 2 международных турнирах. '' 9-14 марта в Чехии пройдет турнир, в котором примут участие 7 боксеров. И наш второй международный турнир будет ''Кубок имени Гагика Царукяна, который пройдет в Ереване 5- 12 апреля'',- сказал главный тренер.