Երեք նոր ներկայացումների պրեմիերաները, որոնք ֆինանսավորվել են 2009թ. բյուջեից, տեղի կունենան մինչեւ մայիս: Դրանով մենք կավարտենք 2009-ի ծրագիրը»,-փետրվարի 23-ին Երեւանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում ասել է Գ.Սունդուկյանի անվան պետական ակադեմիական թատրոնի տնօրեն Ստեփան Դավթյանը: Նա նաեւ հայտնել է, որ «Մեղր» ներկայացման առաջին ցուցադրությունը տեղի կունենա մարտին, իսկ ապրիլին թատերասերներին կներկայացվեն «Լեդենդ Մաքբեթի մասին» եւ «Գոյա» ներկայացումները:
Նրա խոսքերով, 2010 թվականին Սունդուկյանի անվան թատրոնում երկու նոր ներկայացուցմ կբեմականացվի` դասական ու ժամանակակից ժանրերում:

23 Февраль 2010 - 18:40 AMT
Премьеры трех новых спектаклей, профинансированных из бюджета 2009 года, состоятся до мая. Этим мы завершим всю программу 2009 года,- сообщил 23-го февраля на пресс-конференции в Ереване директор Государственного Академического театра имени Габриела Сундукяна Степан Давтян. Он также сообщил, что первая премьера спектакля “Мед” пройдет в марте, а в апреле любителям сцены будут представлены “Легенда о Макбете” и “Гойя”.
По его словам, в 2010 году в театре Сундукяна будут поставлены два новых спектакля в классическом и современном жанрах.