Փետրվարի 21-23-ը Երեւանի Օլիմպիական հերթափոխի պետական սպորտային քոլեջում կայացավ Հայաստանի ծանրամարտի առաջնությունը:
Վերջին օրը ելույթ ունեցան ծանրաքաշները: 94, 105 եւ +105 քաշային կարգերում Հայաստանի չեմպիոն դարձան համապատասխանաբար Լյովա Գաշարյանը, Արթուր Բաբայանը եւ Ռուբեն Ալեքսանյանը:
Հայաստանի Ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց, որ ծանրամարտիկները սկսել են պատրաստվել Եվրոպայի առաջնությանը: «Արդեն մարտի 1-ից հավաքականը ուսումնամարզական հավաքներ կանցկացնի Ծաղկաձորում, իսկ մարտի 15-ից` Մինսկում, որտեղ ապրիլի 2-ին մեկնարկում է Եվրոպայի առաջնությունը»,- ասաց Խաչատրյանը:

On February 21-23, Yerevan State Olympic Reserve College was hosting Armenian Weightlifting Championship.
Weightlifting Championships gold went to Leva Gasharyan (weight category 94), Arthur Babayan (weight category 105) and Ruben Alexanyan (weight category +105).
Samvel Khachatryan, President of Weightlifting Federation of Armenia told a PanARMENIAN.Net reporter that the weightlifters started to prepare to the European Weightlifting Championships. “Starting from March 1, the National team will begin their practice sessions in Tsaghkadzor. On March 15, they will leave for Minsk to participate in the European Championships to open on April 2,” Samvel Khachatryan said.