Մարտի 4-ին հանրահայտ ջութակահար Պինհաս Ցուկերմանի երեւանյան համերգով կբացվի 11-րդ «21-դ դարի հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական փառատոնը:
«Փառատոնի շրջանակներում մենք Երեւան հրավիրեցինք հանրահայտ երաժիշտների, եւ Պինհաս Ցուկերմանի մասնակցությունը ավելի մեծ հեղինակություն կհաղորդի փառատոնին», – նշել է փառատոնի գլխավոր մենեջեր Սոնա Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքերով, այդ փառատոնի շրջանակներում Երեւանում համերգով ելույթ կունենա նաեւ իսպանացի տենոր Պլասիդո Սոմինգոն:
«Ներկայումս մենք ճշտում ենք Դոմինգոյի համերգի ժամկետը: Նա կմասնակցի փառատոնին եւ ելույթ կունենա Երեւանում մինչեւ ընթացիկ տարվա վերջը», – ասել է նա:

4 марта ереванским концертом всемирно известного скрипача Пинхаса Цукермана откроется 11-ый международный музыкальный фестиваль “Перспективы 21-го”.
“В рамках фестиваля мы в Ереван приглашали многих великих музыкантов мировой величины, но участие Пинхаса Цукермана в фестивале поднимет планку еще выше”,- отметила главный менеджер 11-ый международный музыкальный фестиваль “Перспективы 21-го” Сона Ованисян.
По ее словам в рамках того же фестиваля с концертом в Ереване выступит и известный испанский тенор Пласидо Доминго.
“На сегодняшний день мы ведем переговоры для уточнения сроков ереванского концерта Пласидо Доминго. Он примет участие в фестивале и выступит в Ереване до конца текущего года”,- сообщила Сона Ованисян.