Փետրվարի 26-ին Երեւանում տոնեցին երգահան Իսահակ Դունաեւսկու 110-ամյակը: «Մոսկվայի տանը տեղի է ունեցել թատերականացված համերգային ներկայացում, որի ընթացքում ցուցադրվել են հատվածներ այն ֆիլմերից, որոնց համար կոմպոզիտորը երաժշտություն եւ երգեր էր գրել, ելույթ են ունեցել հայ էստրադայի արտիստները, որոնք կատարել են Դունաեւսկու երգերը», – PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է Ռուսաստանի հետ համագործակցության ներկայացուցչության մամլո ծառայության ղեկավար Լիանա Ազոյանը:
Միջոցառման ընթացքում հանդես են եկել Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանատան, Ռուսաստանի հետ համագործակցության ներկայացուցիչները, ինչպես նաեւ Հայաստանի մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը:
Լիանա Ազոյանը նշել է, որ կազմակերպչական աշխատանքներով զբաղվել է Հայաստանում Ռուսաստանի հետ համագործակցությունը: «Տեղի ունեցած համերգը Հայաստանում կազմակերպվող միջոցառումների միայն մի մասն է: Մոտակա ժամանակներում մենք ծրագրել ենք անցկացնել Ալեքսանդր Գրիբոեդովին նվիրված հոբելյանական միջոցառում», – նշել է նա:

110th birth anniversary of composer Isaak Dunayevsky was marked in Yerevan, on February 26. “Concert and theatrical performance were held in Moscow House of Yerevan. Fragments from different movies with his music were demonstrated and performed. Armenian singers also participated, performing Dunayevsky's musical compositions,” Liana Azoyan, head of press service, Rossotrudnichestvo representative office in Armenia, told a PanARMENIAN.Net reporter.
During the event, representatives of Russian Embassy in Armenia, Rossotrudnichestvo as well as Hasmik Poghosyan, RA Minister of Culture made a speech.
According to Liana Azoyan, Rossotrudnichestvo representative office in Armenia is the organizer of the event. “This concert is only one of the events to be held in Armenia. We are planning to organize another event to commemorate Alexander Griboedov, soon,” she mentioned.