Փետրվարի 26-ին Երեւանում տոնեցին երգահան Իսահակ Դունաեւսկու 110-ամյակը: «Մոսկվայի տանը տեղի է ունեցել թատերականացված համերգային ներկայացում, որի ընթացքում ցուցադրվել են հատվածներ այն ֆիլմերից, որոնց համար կոմպոզիտորը երաժշտություն եւ երգեր էր գրել, ելույթ են ունեցել հայ էստրադայի արտիստները, որոնք կատարել են Դունաեւսկու երգերը», – PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է Ռուսաստանի հետ համագործակցության ներկայացուցչության մամլո ծառայության ղեկավար Լիանա Ազոյանը:
Միջոցառման ընթացքում հանդես են եկել Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանատան, Ռուսաստանի հետ համագործակցության ներկայացուցիչները, ինչպես նաեւ Հայաստանի մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը:
Լիանա Ազոյանը նշել է, որ կազմակերպչական աշխատանքներով զբաղվել է Հայաստանում Ռուսաստանի հետ համագործակցությունը: «Տեղի ունեցած համերգը Հայաստանում կազմակերպվող միջոցառումների միայն մի մասն է: Մոտակա ժամանակներում մենք ծրագրել ենք անցկացնել Ալեքսանդր Գրիբոեդովին նվիրված հոբելյանական միջոցառում», – նշել է նա:

26 Февраль 2010 - 14:25 AMT
26 февраля в Ереване отпраздновали 110-летие композитора Исаака Дунаевского. “В Доме Москвы прошло концертно-театрализованное представление, во время которого были показаны и сыграны отрывки из фильмов, к которым композитор написал музыку, слайды, а также прозвучали музыкальные произведения в исполнении артистов армянской эстрады”,- сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net руководитель пресс-службы Представительства “Россотрудничества” в Армении Лиана Азоян.
Во время мероприятия выступили представители посольства Российской Федерации в Армении, Россотрудничества, а также министр культуры Армении Асмик Погосян.
Лиана Азоян отметила, что организационными работами занималось Представительство “Россотрудничества” в Армении. “Этот концерт является только частью мероприятий, намеченных для проведения в Армении. В ближайшее время мы планируем провести юбилейное мероприятие, посвященное Александру Грибоедову”,- отметила она.