Մարտի 2-ին եւ 4-ին Երեւանի Կոմիտասի անվան Կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա «Դուո էլ տանգո» իտալական դուետի համերգը, որի կազմում հանդես են գալիս վիրտուոզ ակորդեոնահար (բանդոլա) Մարիո Ստեֆանո Պիետրոդակին եւ երիտասարդ կիթառահար Լուկի Լուչինին:
«Համերգի ժամանակ տեղի կունենա նաեւ իտալական «Դուո էլ տանգո» դուետի առաջին համատեղ «Տանգո» ալբոմի շնորհանդեսը»,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է «Գոյ» թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Արմեն Մազմանյանը, ում պատկանում է համերգի անցկացման նախաձեռնությունը` ՀՀ մշակույթի նախարարության նախաձեռնությամբ:
Ըստ նրա, համերգների ծրագրերը տարբեր կլինեն` «մարտի 4-ին դուետը արդեն այլ երաժշտական ծրագիր կներկայացնի հանդիսատեսի ավելի նեղ շրջանակի համար` «Mezzo» երաժշտական ակումբում:

A concert of the Italian duo Duo el tango to be held between March 2 and 4 in Yerevan at the Chamber Music Hall after Komitas with Virtuoso accordionist (bandoneon) Mario Stefano Pietrodarchi and a guitarist Luca Lucini.
"A new joint album "Tango" by the Italian duo will be also held in Yerevan," Armen Mazmanyan, artistic director of the Goy Theater told a PanARMENIAN.Net reporter. The concert will be organized with the assistance of RA ministry of culture.
On March 4 the duo will perform another music program in the Armenian capital in a more private setting of the Mezzo music club.