Մարտի 2-ին Երեւանի Ժողովրդական արվեստի թանգարանում կայացավ Նելլի Գեւորգյանի` գարնան առաջին օրվան եւ Կանանց միջազգային օրվան նվիրված աշխատանքների ցուցահանդեսը:
«Սա գարնանային գույների ցուցահանդես է, որոնք ծառայում են բոլոր մարդկանց, հատկապես կանանց գարնանային տրամադրությանը»,- բացման արարողության ժամանակ PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց ցուցահանդեսի հեղինակ, բանասեր Նելլի Գեւորգյանը:
Նրա խոսքով, աշխարհում ամեն ինչ կարող է ծառայել արվեստի գործերի ստեղծմանը:
Ժողովրդական արվեստի թանգարանի նախկին տնօրեն, արվեստաբան Սարո Սարուխանյանն իր հերթին նշեց, որ արդեն 7 տարի է, ինչ անցկացվում են Նելլի Գեւորգյանի աշխատանքների ցուցահանդեսները:
«Կնոջ ձեռքն արվեստում միշտ էլ տարբերվում է իր նրբանկատությամբ: Կնոջ երեւակայությունն անկանխատեսելի է եւ սահմաններ չունի»,- ամփոփեց արվեստաբանը: Ցուցահանդեսը բաց կլինի մինչեւ մարտի 10-ը:

2-го марта в Ереванском музее народного искусства состоялось открытие выставки работ Нелли Геворгян, посвященной первому дню весны и Международному женскому дню.
“Это выставка весенних красок, которые служат созданию весеннего настроения у всех людей, в особенности у женщин”,- в ходе церемонии открытия в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net заявила автор выставки, филолог Нелли Геворгян.
По ее словам, все на свете может служить созданию произведений искусства.
Бывший директор музея Народного искусства, искусствовед Саро Саруханян в свою очередь отметил, что уже 7 лет как проводятся выставки работ Нелли Геворгян.
“Женская рука в искусстве всегда отличается своей чуткостью. Фантазия женщины непредсказуема и не имеет границ”,- заключил искусствовед.