Մարտի 2-7-ը Աթենքում (Հունաստան) կայացավ Եվրոպայի սուսերամարտի պատանեկան առաջնությունը, որում Հայաստանը ներկայացրեցին 2 մարզիկներ: Ճկասուսեր մարզաձեւում ելույթ ունեցավ Կարեն Արազյանը, խոցասուսերում` Գեւորգ Հարությունյանը:
Հայաստանի Սուսերամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արտաշես Մադոյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց այն մասին, որ երկու մարզիկներն էլ մեկական հաղթանակ են տարել եւ դուրս մնացել նախնական փուլից:
Իսկ Երիտասարդների աշխարհի գավաթում, որը տեղի ունեցավ իրանական Յազդ քաղաքում, հայ սուսերամարտիկ Արմենակ Գասպարյանը 3-րդ տեղն է զբաղեցրել ճկասուսեր մարզաձեւում: «Ապրիլի 25-26-ը մեր մարզիկները կմասնակցեն լեհական Գդանսկ քաղաքում կայանալիք Եվրոպայի մինչեւ 23 տարեկան սուսերամարտիկների առաջնությանը»,- ասաց Մադոյանը:

9 Март 2010 - 11:09 AMT
2-7 марта в Афинах (Греция) состоялся юношеский чемпионат Европы по фехтованию, в котором Армению представили 2 спортсмена. В виде рапира выступит Карен Аразян, на шпаге – Геворг Арутюнян.
Генеральный секретарь Федерации фехтования Армении Арташес Мадоян сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net о том, что оба спортсмена одержали по одной победе и выбыли из предварительного этапа.
А на Кубке мира среди молодежи, который прошел в иранском городе Йазд, армянский фехтовальщик Арменак Гаспарян занял 3 место в виде рапира. '' С 26-27 апреля наши спортсмены примут участие на чемпионате Европы среди фехтовальщиков до 23 лет, который состоится в польском городе Гданск'',- сказал Мадоян.