Մարտի 7-ին «Դինամո» մարզահամալիրում մեկնարկել են Հայաստանի ձյուդոյի գավաթի մրցումները: Մրցումներին մասնակցում են մոտ 100 մարզիկ: Կանանց մենամարտում մրցում էին 15 ձյոդոյի մարզուհիներ: Հաղթողներն էին` Երջանիկ Կարապետյանը (48 կգ ), Ռոզա Խաչատրյանը (52 կգ), Անուշ Հակոբյանը (57կգ) եւ Անի Իլիչյանը (+57 կգ):
Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի նախագահ Ալեքսան Ավետիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցի ընթացքում ասել է, որ գավաթի մրցումներն անց են կացվում Միջազգային ֆեդերացիայի ստանդարտներին համապատասխան. «Առաջին անգամ մենք Հայաստանի գավաթի բոլոր մենամարտերը նկարահանում ենք տեսախցիկներով: Վիճելի իրավիճակները մրցավարները կարող են կրկնակի դիտել», – ասել է Ա. Ավետիսյանը:
Ֆեդերացիայի նախագահի խոսքերի համաձայն, Հայաստանի գավաթի մրցումներից հետո ձյուդոյի մարզիկները մարտի 15-29-ին Աբովյանում հավաք են անցկացնելու, որպեսզի պատրաստվեն ապրիլի 21-ին Վիեննայում կայանալիք Եվրոպայի մրցումներին:

7 марта в спортивном комплексе “Динамо” стартовал Кубок Армении по дзюдо. В Кубке принимают участие около 100 дзюдоистов. В женской борьбе сражались 15 дзюдоисток. Чемпионами стали: Ерджаник Карапетян (в/к 48), Роза Хачатрян (в/к 52), Ануш Акобян (в/к 57) и Ани Иличян (в/к +57).
Президент Федерации дзюдо Армении Алексан Аветисян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что Кубок проходит по стандартам Международной Федерации: “Впервые в Кубке Армении мы все поединки снимаем на видеокамеры, в случае спорных ситуаций арбитры смотрят повторы”,- сказал Аветисян.
По словам президента Федерации, после Кубка Армении дзюдоисты 15-29 марта в Абовяне проведут сборы, готовясь к чемпионату Европы, который состоится 21 апреля в Вене.