Մարտի 6-ին խորվաթական Ռիեկա քաղաքում մեկնարկել է կանանց եւ տղամարդկանց շախմատի Եվրոպայի անհատական մրցախաղը: Մրցախաղում Հայաստանից մասնակցում են 17 շախմատիստներ եւ շախմատիստուհիներ:
Արդեն խաղացվել են 2 խաղ: Մինչեւ մարտի 8-ը, այսինքն` մինչեւ 3-րդ խաղի սկիզբն արդեն հայ շախպմատիստներից Հրանտ Մելքումյանը գրավում է ամենաբարձր տեղը` 43-րդը: Նա արդեն ունի երկու հաղթանակ: Ավետիք Գրիգորյանը եւ Ռոբերտ Հովհաննիսյանը երկու հաղթանակներից հետո զբաղեցնում են 46 եւ 49 տեղերը: Կանանցից Էլինա Դանիելյանը 1,5 միավոր ունի եւ գրավում է 33-րդ տեղը, Լիլիթ Գալոյանը` 34-րդ տեղը: 1 միավոր ունի Լիլիթ Մկրտչյանը եւ զբաղեցնում է 60-րդ տեղը:

The 11th European individual men and women’s chess championship is taking place in Croatia, Rijeka (March 5 -19, 2010), with 17 chess players presenting Armenia.
According to 2 tours’ results, Hrant Melkonyan, having scored 2 victories, occupies 43rd place in championship table. Avetik Grigoryan and Robert Hovhannesyan are placed 46th and 49th with 2 victories each.
Elina Danielyan is placed 33rd with 1,5 points to her score, followed by Lilit Galoyan (34th place). Lilit Mkrtchyan has reached 60th place according to 2nd tour results.